captcha

Jūsų klausimas priimtas

Minske aptarti ES ir Baltarusijos santykiai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 12 dieną Minske susitiko su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makejumi. Ministrai aptarė tolesnes Europos Sąjungos ir Baltarusijos bendradarbiavimo galimybes, kurias atveria ES sprendimas įšaldyti ribojančias priemones keturiems mėnesiams.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad klausimus, susijusius su ribojančiomis priemonėmis Baltarusijai,  ES dar kartą svarstys 2016 metų vasario mėnesį, sulaukusi galutinės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODHIR) ataskaitos dėl Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, rašoma pranešime spaudai.

Ministras paragino Baltarusiją neapsiriboti politinių kalinių paleidimu ir tęsti teigiamus pokyčius žmogaus teisių, teisės viršenybės ir demokratijos srityse. Baltarusija buvo paskatinta siekti pažangos derybose su Europos Sąjunga dėl vizų supaprastinimo ir readmisijos susitarimų.

Susitikimo metu L. Linkevičius išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės projekto ir akcentavo būtinybę griežtai laikytis tarptautinių  branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų. Ministras atkreipė dėmesį, kad statant atominę elektrinę prie pat kaimyninės valstybės sostinės, reikia maksimalaus skaidrumo ir atvirumo, užtikrinimo, kad Lietuvos gyventojams ir aplinkai nebus keliamas pavojus. L. Linkevičius paragino Baltarusiją kaip įmanoma greičiau įgyvendinti 2014 m. Espo konvencijos Ministrų konferencijos priimtas išvadas – tęsti tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procesą pagal Espo konvenciją ir pateikti atsakymus į Lietuvos keliamus klausimus dėl Astravo atominės elektrinės projekto vystymo. Ministrai sutarė, kad Espo konvencijos įgyvendinimo klausimai toliau bus svarstomi šių metų gruodžio mėnesį Vilniuje įvyksiančiame dvišaliame ekspertų susitikime.

Abiejų šalių diplomatijos vadovai ieškojo sprendimų Lietuvos vežėjų veiklos Baltarusijoje problemoms spręsti. L. Linkevičius taip pat paragino Baltarusiją užbaigti 50 km pasienio ruože palengvintų kelionių tvarkos derinimo procedūras.
Ministrai taip pat aptarė 2015 metų lapkričio 9–10 dienomis įvykusio 17-osios Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Baltarusijos prekybinio-ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio rezultatus, artimiausius veiklos planus ir kitus aktualius dvišalės darbotvarkės klausimus.

L. Linkevičius pabrėžė Rytų partnerystės svarbą bendrame geopolitiniame kontekste ir paskatino Baltarusiją aktyviau bendradarbiauti šioje srityje.

Vizito metu ministras susitiko su Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovais bei politikos ekspertais.

Bendros spaudos konferencijos metu L. Linkevičius padėkojo Baltarusijai už jos laikyseną Krymo, Pietų Osetijos ir Abchazijos klausimais.
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...