Lietuvoje

2015.11.12 12:49

A. Pitrėnienė: nepriimant įstatymo stabdoma visa aukštojo mokslo pažanga

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.12 12:49

Švietimo ir mokslo ministrė sako, kad, nepriėmus Mokslo ir studijų įstatymo, stabdoma visa aukštojo mokslo pažanga. Seimas nesiryžta spręsti, kas bus laikomas gerai besimokančiu studentu. Parlamentarai atidėjo įstatymo priėmimą, kad gerai besimokančiu būtų įvardijamas studentas, kurio vidurkis yra didesnis nei 7 balai ir jis neturi akademinių skolų.

„Didžiausia problema bus, jei Mokslo ir studijų įstatymas nebus priimtas šiais metais. Nes priėmimo kartelė, sutartys su universitetais ir visi kiti nauji dalykai yra sudėti į šį įstatymą. Jei iki Kalėdų tai nebus priimta, vadinasi, kitų metų stojimas bus toks pats, kaip buvo šiemet. Tai yra didžiulė problema“, – sakė ministrė Audronė Pitrėnienė.

Seime yra registruotas pasiūlymas, kad gerai besimokančio studento kriterijus galėtų apsibrėžti patys universitetai. Gerai besimokančio studento apibrėžimas keičiamas po Konstitucinio Teismo nutarimo, kad įstatyme nustatyta studentų rotacijos tvarka prieštarauja Konstitucijai, kai valstybės finansuojamą vietą gali išlaikyti ir prasčiau besimokantys studentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.