Lietuvoje

2020.07.03 14:08

Atleidžiamam Andrejevui uždrausta eiti į darbą, bet algą jis gaus dar du mėnesius

atnaujinta 14.31
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.07.03 14:08

Penktadienį pranešta, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nutarė atleisti iš pareigų Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovą Vitalijų Andrejevą. Komentuodamas tokį sprendimą J. Narkevičius teigė, kad motyvas dėl atleidimo buvo tik vienas.

„Mūsų komandai kyla abejonės, ar mes galėsime per tuos du nepilnus mėnesius įgyvendinti užbrėžtus siekius, susijusius ir su reorganizacija, kuri turėtų būti baigta iki rugsėjo 1-os dienos, ir su iššūkiais, susijusiais su darbo atlikimu“, – teigė J. Narkevičius.

Ministras sakė nenorintis kalbėti „apie blogumą“, o tikino, kad reikėtų kalbėti apie tai, jog matoma daug iššūkių ir klausimų, koncentruotų į trumpą laiką. Anot J. Narkevičiaus, dabar reikia koncentruotis į problemų sprendimą ir trukdžių išaiškinimą.

Taip pat skaitykite

„Ties tuo koncentruojamės. <...> Mes manome, kad reikėtų mažiau koncentruotis į aiškinimus teisminių atitikimų, dokumentų ar kitų darbų, o tiesiog spręsti tą planą, kurį esame numatę. Kalbu apie reorganizavimo planą, kuris vėluoja, pagal kurį reikia atlikti daug veiksmų ir pagal, be abejo, iššūkius, susijusius su Vyriausybės programos realizavimu“, – komentavo J. Narkevičius.

Paklaustas ar mano, kad nereikia aiškintis, ar sprendimai yra teisėti, J. Narkevičius atsakė, kad visi ministerijos priimami sprendimai yra teisėti. Ministras ne kartą kartojo, kad su LAKD direktoriumi reikėjo bendradarbiauti labai glaudžiai siekiant rezultatų, bet su V. Andrejevu esą buvo bendraujama „darbo tvarka“.

„Aš esu kantrus žmogus ir visą šitą laiką bandžiau ieškoti sąlyčio taškų ir orientuotis ne į asmeniškumus, o į darbo rezultatų pasiekimus. <...> Žvelgiu į darbą, kaip sąsają visų dalyvių, orientuotų į problemų sprendimą. <...> Mūsų komanda mato, kad šitas sprendimas yra teisingas“, – sakė J. Narkevičius.

Jis teigė, kad V. Andrejevas pareigas turėtų eiti kol bus paskelbtas konkursas naujam vadovui rasti.

Dėl atleidimo – painiava

Pats V. Andrejevas komentavo penktadienį gavęs įsakymą dėl jo atleidimo. Jame nurodytos, pasak jo, kelios aplinkybės, viena jų – LAKD pertvarkymas iš biudžetinės įstaigos į valstybinę įmonę. Anot V. Andrejevo, tuo pagrindu ministro deleguoti asmenys jam penktadienio popietę įteikė įsakymo kopiją.

„Jame nurodoma, kad nuo rugpjūčio 31-osios planuojama panaikinti pareigybę, nes nelieka biudžetinės įstaigos. Šiuo įsakymu ministras priėmė sprendimą paankstinti atleidimą. Faktinis atleidimas bus rugpjūčio 31 dieną, tačiau nuo liepos 3-osios, pagal šitą įsakymą, netęsiu pareigų“, – sakė V. Andrejevas, pridurdamas, kad toks ministro įsakymas yra painus.

Iš pareigų atleidžiamas LAKD vadovas taip pat teigė, kad įsakyme prašoma, jog jis iki rugpjūčio 31-osios nevyktų į darbą ir nepriimtų jokių sprendimų. Kitaip tariant, jis iš pareigų atleidžiamas po beveik dviejų mėnesių, bet jau nuo penktadienio negali eiti į darbą ir priimti sprendimų. Iki rugpjūčio 31-osios jam bus mokamas darbo užmokestis, nors praktiškai dirbti jis negalės. V. Andrejevui taip pat priklauso išeitinės išmokos.

„Manau, kad LAKD pastaruosius dvejus metus keliavo ta kryptimi, kad visuomenei paaiškintume ką veikiame, jei atlikome kažką netinkamai, pasiaiškinome, kodėl taip atlikome, sakome, kokius sprendimus priimame, kad ateityje nepasikartotų tokios klaidos“, – sakė V. Andrejevas.

Pasak jo, ministro įsakymas yra painus, kai kurie jo punktai prieštarauja vieni kitiems. Atleidimo lapelį V. Andrejevas gavo birželio 1-ąją, sakė nuo to meto jau ieškojęs darbo, bet kol kas naujos darbo vietos neradęs.

Jis patvirtino ketinantis skųsti ministro sprendimą, tačiau kokiu pagrindu – kol kas neatskleidė. Be to, V. Andrejevas teigė, kad nuo vasario mėnesio su J. Narkevičiumi nebuvo susitikęs ir apie kelių direkcijos veiklą nediskutavo. V. Andrejevas sakė besikreipęs į ministrą raštu, tačiau šis susitikti nepanoro ir, kaip teigė LAKD vadovas, į raštą neatsakė.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33