Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.12 11:17

Kompensacijas gaus dešimtadalis už mokslą mokančių studentų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.12 11:17

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, kad valstybė studijų kainą kompensuos beveik dešimtadaliui geriausių už mokslą mokančių bakalauro ir vientisųjų studijų studentų.

„Džiaugiamės, kad kompensacijas už studijas šiemet gaus beveik maksimalus galimas skaičius studentų, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Kompensavimo mechanizmas leidžia užtikrinti, kad į mokamas studijų vietas įstoję geriausiai besimokantys studentai faktiškai gauna valstybės finansavimą studijoms.“

Kompensacijoms šiais metais skiriama per 4,8 mln. eurų. Už studijas sumokėtą kainą atgaus apie 5,6 tūkst. studentų. Kaip numato Mokslo ir studijų įstatymas, kompensacijų skaičius gali siekti iki 10 proc. atitinkamais metais valstybės finansuojamų studijų vietų.

Kompensacijų dalis pastaraisiais metais palaipsniui augo: 2012 metais kompensacijos buvo išmokėtos 6,18 proc. studentų, 2014 metais – 8,22 proc. studentų, šiemet jos bus skiriamos 9,8 proc. studentų.

Kiek už mokslą mokančių studentų kasmet gauna kompensaciją, priklauso nuo valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiaus ir biudžeto finansinių galimybių. Įvertinęs turimas lėšas, Valstybinis studijų fondas kasmet nustato kompensacijų skaičių kiekvienai aukštajai mokyklai pagal studijų kryptis.

Studentai, kurių studijos atitinka norminę studijų kainą ar kainuoja mažiau, atgauna visą sumokėtą sumą. Už studijas mokėjusieji daugiau atgauna dalį, lygią norminei studijų kainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi