Lietuvoje

2020.07.04 12:24

Šimašius: kol mes ne Pakistanas ir Saudo Arabija, su „gera morale“ Lukiškių aikštėje viskas aišku

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.07.04 12:24

Vilniaus meras Remigijus Šimašius viliasi, kad prezidentas vetuos Seimo priimtą įstatymą dėl Lukiškių aikštės memorialinio statuso, kuris išspręstų, anot jo, kilusias dviprasmybes. Vis dėlto, jeigu tai neįvyks, savivaldybė neatmeta galimybės kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Galvojame, kad tai yra vienas iš kelių“, – apie galimybę kreiptis į Konstitucinį Teismą laidoje „60 minučių“ sakė R. Šimašius.

Tiesa, anot jo, įstatymas gausus deklaracijų, kurios nesukuria realių teisinių pasekmių, todėl toks žingsnis dar tik svarstytinas.

„Nes jis (įstatymas – red. past.) sako, kad reikia elgtis ir tvarkyti aikštę pagal geros moralės principus, o tai tikrai atitinka geros moralės principus – kol ne Pakistanas ir ne Saudo Arabija, viskas čia man atrodo labai aišku. Kita sako, kad akcentas aikštėje turi būti Vytis. Tai, tiesą sakant, irgi labai akivaizdu, kad aikštės pačiam viduryje tokio dydžio Vyčio vėliava plevėsuoja, kad tikrai jos negalima nelaikyti akcentu. Mes matome, kad įstatymo turinio reikalavimo akcentai jau yra išpildyti“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Jeigu įveiks prezidentūros barjerą, painiavos šis įstatymas pridės jau ir taip komplikuotame Lukiškių aikštės įpaminklinimo procese. Ginčas dėl 2017 m. konkursą laimėjusio „Laisvės kalvos“ projekto šiuo metu yra persikėlęs į teismą. Konkurso rezultatus apskundė Vyčio fondas.

„Seimas užvirė tokią košę, kur tiesą sakant, net nežinau, ar patys tai palaikę Seimo nariai žino, kur tai veda. Nes Vyriausybė, o ne kas kitas buvo paskelbusi konkursą memorialui, yra laimėtojas. Laimėtojas buvo įveltas į teismus, ten dar nagrinėjamas tas klausimas. (...) Dabar situacijai tikrai yra ne kokia ir neaiški. Dar reikės turbūt sukristi visom mintim ir idėjom, kad suprasti, ką iš tikrųjų Seimas norėjo pasakyti ir kaip tai padaryti“, – sakė R. Šimašius.

Jis pakartojo nemanantis, kad tiek Lukiškių, tiek bet kuri kita centrinė Lietuvos miestų aikštė, kurioje būta tragiškų įvykių, negali būti laisvų susibūrimų, improvizacijų ir drąsių akcijų vieta.

„Kaip teisės mokslų daktaras galių pasakyti, kad visą laiką egzekucijos buvo daromos centrinėse aikštėse būtent tam, kad parodyti jas. Gražūs dalykai – mitingai, kurie išvirsdavo į laisvės ir demokratijos pergalę, irgi vykdavo aikštėse, viskas vyksta aikštėse, nes jos skirtos tam, kad žmonės ten ateitų“, – kalbėjo sostinės meras.

Plačiau – LRT RADIJO laidos „60 minučių“ įraše.


Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33