Lietuvoje

2015.11.12 11:28

D. Grybauskaitė aiškinsis, kodėl migrantų krizė sprendžiama per lėtai

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.12 11:28

Europos vadovų taryboje Maltoje dalyvaujanti Lietuvos prezidentė kartu su kitų šalių lyderiais aiškinsis, kodėl migrantų krizė sprendžiama per lėtai. Pasak Dalios Grybauskaitės, kad žmonės nustotų bėgti iš gimtosios šalies, būtina daugiau investuoti į neramumų, karų ir skurdo alinamas valstybes. Skaičiuojama, kad spalį Europą per Viduržemio jūrą pasiekė beveik trečdaliu daugiau migrantų nei rugsėjį.  

Pasak apžvalgininkų, Italija ir Graikija per lėtai kuria vadinamuosius karštuosius taškus pabėgėliams, kuriuose būtų atskiriami tikrieji karo pabėgėliai nuo nelegalių migrantų. Iš vienuolikos planuotų šiuo metu veikia du taškai Italijos Lampedūzos ir Graikijos Lesbo saloje. 
 
Europos Sąjungos šalių vadovai taip pat aptars, kaip padėti Graikijai ir Italijai saugoti sienas. Kaip vienas iš variantų minima pagalba pasienio pareigūnais – tarp kurių galėtų būti ir beveik pusantro šimto lietuvių. Dar vienas iš klausimų – didesnis Turkijos įsitraukimas valdant migracijos krizę. 
 
Ketvirtadienį Europos Sąjungos valstybių vadovai taip pat ketina galutinai patvirtinti beveik dviejų milijardų eurų paramą Afrikai. Į jį 50 tūkstančių eurų įneš ir Lietuva. Vakar Europos Sąjungos ir Afrikos šalių vadovai tarėsi, kaip krizę spręsti bendromis Europos ir Afrikos pastangomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.