Lietuvoje

2013.02.13 17:27

A. Butkevičius apie V. Tomaševskį: nereikia vienam asmeniui skirti per daug dėmesio

ELTA 2013.02.13 17:27

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – tai ne vien tik jos lyderis Valdemaras Tomaševskis, ir siūlo neskirti jam per daug dėmesio.  

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – tai ne vien tik jos lyderis Valdemaras Tomaševskis, ir siūlo neskirti jam per daug dėmesio.

„Aš manau, kad nereikia sureikšminti visų įvykių ir skirti per daug didelį dėmesį vienam asmeniui. Kiek aš žinau, jų (LLRA – ELTA) deleguoti žmonės, kurie užima ministro pareigas, viceministrų pareigas, dirba labai sėkmingai, ir manau, kad jie nori save išbandyti, sėkmingai realizuoti. Atskirti reikia du dalykus – politikavimą ir valstybės valdymo reikalus“, – trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A. Butkevičius.

V. Tomaševskio pasisakymus, kad jis nemato prasmės toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje, Premjeras apibūdino kaip „viešųjų ryšių akciją“.

„Tam tikri yra viešieji ryšiai. Tuo metu, kada Politinėje taryboje buvo diskusija, apie Švietimo ir mokslo įstatymą nebuvo nė kalbos. (...) Čia buvo viešųjų ryšių akcija, kuri gal buvo reikalinga prieš rinkėjus artėjant Europos Parlamento rinkimams. Bet aš manau, kad kitą savaitę sudėsime šituos taškus ant „i“, – sakė Vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad V. Tomaševskis pirmadienį sakė, kad jo vadovaujama partija svarstys galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos.

„Deja, mes svarstome klausimą trauktis iš koalicijos, kadangi mums nepavyksta susitarti dėl mūsų programinių nuostatų įgyvendinimo dirbant šitoje daugumoje. Aš nematau perspektyvos dirbti šitoje koalicijoje“, – po Seimo rūmuose vykusios valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė V. Tomaševskis.

Tuo tarpu Premjeras A. Butkevičius sakė, kad jam toks pareiškimas apie galimą pasitraukimą iš koalicijos yra staigmena.

„Manau, kad koalicija dirba stabiliai, jinai stabiliai dirbs ir toliau, jokių, manau, skirtumų arba nesutarimų nebus. Radome kompromisus visais klausimais“, – sakė A. Butkevičius, tvirtindamas, kad dėl visų LLRA keliamų klausimų buvo sutarta.

Pasak V. Tomaševskio, LLRA netenkina faktas, kad koalicijos partneriai ne visada laikosi susitarimų, pavyzdžiui, pradedant nuo biudžeto tvirtinimo.