Lietuvoje

2020.07.01 16:14

Lukiškių aikštės paplūdimyje esantys angliški užrašai jau išversti į lietuvių kalbą

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.07.01 16:14

Lukiškių aikštės paplūdimyje esantys angliški užrašai jau išversti į lietuvių kalbą – Vilniaus savivaldybė sureagavo į kalbos priežiūros institucijų pastabas ir įrengė papildomus ženklus valstybine kalba.

Kaip matoma LRT.lt fotografų užfiksuotose nuotraukose, ženklai pakeisti trečiadienį popiet.

Užrašai „Atviras paplūdimys“ ir „Neplaukioti. Rykliai“ nuo trečiadienio atsirado šalia analogiškų ženklų anglų kalba, įrengtų čia nuo pirmosios politikus sukiršinusio paplūdimio dienos.

Liepos 1-oji – paskutinė diena termino, Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) duoto Vilniaus savivaldybei.

„Mes angliškų nenuimsime, bus anglų ir lietuvių kalba. Tik tiek, kad lietuvių kalba jie bus truputį didesni“, – trečiadienį ryte LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė sostinės mero patarėja Ieva Dirmaitė.

Anksčiau savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žiniasklaidai teigė, kad įrengiant užrašus savivaldybė jų nelaikė įstatyme numatytais viešaisiais užrašais, o labiau traktavo kaip dizaino elementus, tačiau kalbos prievaizdai nurodė priešingai. Savivaldybė sprendimo neginčijo.

„Lietuvių valstybinę kalbą prižiūrinčios institucijos, ko gero, visgi turi atlikti savo funkcijas, ta savotiška kontrolė turi būti, bet manau, kad turi būti ir sveiko proto principas – įvertinti, ar tai yra kažkoks ilgalaikis dalykas, ar žala galimai daroma kalbai, ar tai tiesiog yra projektas. Juolab kad šiuo atveju paplūdimys yra laikinas projektas, kurio po mėnesio ar kito nebeliks“, – komentavo I. Dirmaitė.

VKI viršininkas A. Valotka įvertino tai teigiamai. „Visų pirma, nudžiugina tai, kad iš Vilniaus savivaldybės staiga ėmėm ir išgirdom, kad lietuvių kalba jiems svarbi. Tai yra labai daug. Dėkoju ir sveikinu dar kartą. O toliau, ar tas jų sprendimas tenkins, ar ne, mes turime pasižiūrėti vietoje. Nuvažiuosime, pasižiūrėsime ir tada nuspręsime“, – LRT RADIJUI trečiadienį ryte sakė jis.

Anot jo, institucija visada linkusi vertinti panašius atvejus nuosaikiai ir bausti neskuba: „Visada esame labiau linkę būti atlaidūs negu pikti.“ A. Valotka pabrėžė, kad nėra svarbu, ar instaliacija ir jos užrašai yra laikini, inspekcija vadovaujasi tais pačiais įstatyme numatytais kriterijais.

Plačiau galite skaityti čia.

Taip pat skaitykite

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33