Lietuvoje

2015.11.11 17:35

VTEK pradėjo tyrimus dėl Druskininkų skandalo

BNS 2015.11.11 17:35

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimus dėl penkių Druskininkų savivaldybės atstovų – tarp jų ir dėl mero socialdemokrato Ričardo Malinausko, ir savivaldybės įsteigtos įmonės „Aqua“ direktoriaus Edmundo Antanaičio.

„Tyrimus pradėjome dėl penkių Druskininkų savivaldybės atstovų. Tirsime, ar jie nusišalino nuo klausimų, susijusių su akvaparko klausimais, sprendimų ir taip pat pradėjome tyrimą dėl bendrovės „Aqua“ direktoriaus Edmundo Antanaičio“, – BNS trečiadienį sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.

Be R. Malinausko ir E. Antanaičio bus tiriami Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė socialdemokratė Vilma Jurgelevičienė, Druskininkų tarybos narys, buvęs Druskininkų savivaldybės viešosios įstaigos „Druskininkų gydykla“ direktorius socialdemokratas Virgaudas Taletavičius, vicemeras socialdemokratas Linas Urmanavičius ir savivaldybės tarybos narė socialdemokratė Inga Šinkonienė.

Šie asmenys tiriami pagal Seimo narių konservatorių Arvydo Anušausko ir Agnės Bilotaitės kreipimąsi, kuriame iš viso yra minima 13 asmenų. Be minėtų politikų, konservatoriai prašė ištirti, ar viešųjų ir privačiųjų interesų nesupainiojo galimai nemokamai Druskininkų vandens parke lankęsi ūkio ministras Evaldas Gustas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Seimo pirmininkės sekretoriato vadovas Žymantas Pacevičius, ūkio viceministras Marius Skarupskas, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

„Kol kas komisija neturi pagrįstų duomenų, kuriais remiantis būtų galima pradėti tyrimus (dėl šių asmenų), komisija toliau tęsia stebėseną ir renka informaciją. (...) Jeigu pasirodys pagrįstų duomenų, dokumentaliai įrodomų faktų, be abejonės, kad pradėsime tyrimus“, – sakė E. Ivanauskaitė.