Lietuvoje

2020.07.01 08:51

Pranckietis: galbūt Lukiškių aikštėje galėtų atsirasti tiek Vytis, tiek „kalvelė“

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.07.01 08:51

Į Liberalų sąjūdį būsimuosiuose Seimo rinkimuose atsigręžęs Viktoras Pranckietis sako, kad nei partija, nei jis nėra vienas kitam nieko skolingi, o žingsnį kritikuojantiems buvusiems bendražygiams „valstiečių“ gretose atsako: „partijos be vertybių neturėtų vertinti kitų partijų vertybių“.

LRT RADIJUI Seimo pirmininkas trečiadienį komentavo savo sprendimą ir kitas savaitės aktualijas. Liberalų sąjūdyje V. Pranckietis teigia atradęs daugiausiai laisvių, tai esą buvo pagrindinis apsisprendimo motyvas.

„Pirmiausia, tai yra žodžio laisvė, man tai yra labai brangu ir turbūt dėl žodžio laisvės aš ir atsiradau ne kur nors kitur, o čia. Ir manau, kad laisvas kalbėjimas, laisvi rinkimai, laisvas reitingavimas akivaizdžiai sako apie tai, kad ten aš atradau daugiausiai laisvių“, – sakė Seimo pirmininkas.

Tokio aukšto įvertinimo – trečios vietos daugiamandatėje rinkimų apygardoje – jis sakė nė nesitikėjęs. Tiesa, toks sprendimas sukiršino dalį liberalų tarpusavyje. Kritiškai apie V. Pranckiečio pakvietimą pasisakė parlamentaras Kęstutis Glaveckas, savo narystę partijoje sustabdė lobistas, energetikos ekspertas Martynas Nagevičius.

„Aš visiškai nenorėjau sukelti kažkokių vidinių problemų partijoje, tiesiog mane pakvietė ir aš priėmiau kvietimą. Pokalbyje buvo toks mano pasakymas, kad gal susitarkime, kad nuo šios minutės mes, eidami kartu į rinkimus, nesame vieni kitiems nieko skolingi. (...) Ne aš įsiveržęs, bet mane pakvietė“, – reagavo V. Pranckietis.

Batalijas dėl paplūdimio sostinės Lukiškių aikštėje V. Pranckietis įvertino kaip „ne didžiausią aktualiją Lietuvoje“, tačiau pritarė manantiems, kad jai ten ne vieta.

„Manau, kad buvo galima pasirinkti kitą vietą, bet tam, kad sukeltų furorą ir didesnį žinomumą, tai tikrai buvo labai tikslingai pasirinkta vieta“, – sakė V. Pranckietis. Tiesa, įstatyme dėl aikštės memorialinio statuso, už kurį balsavo pats, jis pasigedo konkretumo.

„Moralės normos – kas nustatys, kur ta riba yra moralumo arba ne? Jis neišsprendė, bet tiesiog paliudijo tai, kad Seimas, kaip atstovybė žmonių, taip pat pasisako, kad aikštė būtų memorialine vieta“, – teigė Seimo pirmininkas.

Tai, kad prieš keletą metų viešą konkursą dėl memorialo laimėjo Andriaus Labašausko sukurtos Laisvės kalvos idėja, sprendimo paieškas apsunkina, sako V. Pranckietis, ir priduria, kad galbūt aikštėje vietos atrastų tiek ji, tiek Vyčio paminklas.

„Konkursas įvykdytas, taip, jis yra teisėtas. Čia atsiranda dviguba problema, kad kas dabar turėtų ten būti įgyvendinta. Galbūt netgi ir dvigubas tas paminklas galėtų būti – ir Kalvelė, ir Vytis. Ir nieko turbūt tokio ypatingo neatsitiktų“, – svarstė V. Pranckietis.

Populiariausi

VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5