Lietuvoje

2015.11.11 13:15

Laikinasis pasieniečių vadas: pajėgos sugebės užtikrinti sienų apsaugą

ELTA2015.11.11 13:15

Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus kritiką dėl numatomos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) reorganizacijos, tarnyba tikina po pertvarkos turimais pajėgumais, esant būtinybei, sugebėsianti atstatyti vidinės sienos kontrolę.

Pasak laikinai pasieniečių vado pareigas einančio pulkininko Valentino Novikovo, numatoma reforma palies 33 administracijos darbuotojus, valdininkus, o statutiniai pareigūnai bus perkelti į kitas vietas, jų pareigybės nenaikinamos. Pasieniečiai yra pajėgūs užtikrinti sienos apsaugą, o prireikus galės pasitelkti kolegas iš kitų vidaus reikalų sistemos tarnybų.

„Tos pajėgos, kurios yra, užtikrina mūsų sienų apsaugą, esant ir ekstremalioms situacijoms. Bus pasitelktos jėgos iš kitų padalinių, turime sutartį su Viešojo saugumo tarnyba, policija. Tai yra bendras visos valstybės reikalas, ir tas bus padaryta“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo laikinai pasieniečių vado pareigas einantis pulkininkas V. Novikovas.

Anot pareigūnų, planuojama pertvarka palies tik Lazdijų rinktinės administracinį padalinį, o ne penkias užkardas, kurios ir toliau išliks, juose budės pasieniečiai.

V. Novikovas taip pat aiškino, kad lietuviai kartu su kolegomis lenkais kasmet nuo 2010 m. vykdo bendras sienų užkardymo pratybas, esant ekstremalioms aplinkybėms, vien šiais metais tokių pratybų vyko 113, o pernai – 86. Pratybų intensyvumas išliktų ir po pertvarkos.

„Tarnyba (susitvarkyti su nelegaliais migrantų srautais, – ELTA) tam pajėgi“, – pabrėžė plk. V. Novikovas.

ELTA primena, kad, augant nelegalios migracijos srautams per vidines Europos Sąjungos sienas, Lietuvai nereikėtų skubėti vykdyti VSAT pertvarkos, mano prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė sakė iš esmės neprieštaraujanti VSAT optimizavimui, tačiau atkreipė dėmesį, kad vėliau atstatyti buvusius pajėgumus gali kainuoti brangiau, nei išlaikyti esamą struktūrą.

VSAT pertvarkos vyriausybė turėtų imtis trečiadienio posėdyje. Lazdijų rinktinėje, kurioje šiuo metu dirba apie 500 pareigūnų, siūloma naikinti 55 pareigybes, iš kurių apie 20 yra statutiniai pareigūnai, daugiausia vadovybė, likę yra administracinį darbą dirbantys karjeros tarnautojai bei laisvai samdomi pagalbinio personalo darbuotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.