Lietuvoje

2015.11.11 12:33

D. Teišerskytės rasistiniai pasisakymai jai užvėrė duris į Kultūros ministeriją

BNS2015.11.11 12:33

Po Seimo narės Dalios Teišerskytės prieštaringo pasisakymo Liberalų sąjūdis nebemato jos galima kultūros ministre, jei po kitų Seimo rinkimų dalyvautų formuojant vyriausybę.

„Atsiribojame nuo viešų D. Teišerskytės pasisakymų, kurie prasilenkia su pamatinėmis liberalų vertybėmis. Esame už pagarbą kiekvienam žmogui – jų diskriminuoti negalima nei pagal tautybę, nei pagal lytį, odos spalvą, tikėjimą ar pažiūras. Dėl viešoje erdvėje nuskambėjusių pareiškimų apgailestaujame ir atsiprašome. Nebematau D. Teišerskytės kaip galimos kandidatės į Liberalų sąjūdžio kultūros ministrus“, – partijos išplatintame pranešime cituojamas Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Pasak pranešimo, Liberalų sąjūdis teiks naujus kandidatus į kultūros ministrus, šis klausimas bus svarstomas lapkričio 18 dieną, kai į savo pirmąjį posėdį susirinks naujai išrinkta Liberalų sąjūdžio valdyba. Liberalai per suvažiavimą spalio pabaigoje patvirtino kandidatus, kuriuos siūlytų į ministrus, jei dalyvautų formuojant naują vyriausybę.

Liberalų sąjūdis pasmerkė D. Teišerskytės pasisakymą Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijoje, kaip jai lėktuve „teko sėdėti tarp negro ir klozeto, tai yra afroamerikiečio, ir abu jie kvepėjo vienodai“. Aiškindama situaciją BNS D.Teišerskytė teigė, jog Seime antradienį pasakodama apie prieš dešimtmetį nutikusį įvykį žodį „negras“ pasakė netyčia.

„Jei man privačioje kalboje išsprūdo žodis „negras“, nelaikau to dideliu nusikaltimu. Juo labiau, kad aš iškart pasakiau: „atsiprašau, afroamerikietis“, – BNS sakė D. Teišerskytė.

Anot liberalės, ji tai pasakė neformalioje aplinkoje, bendraudama su užsienio lietuviais Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Seimo posėdyje, bet sakė to nelaikanti rasizmu.

„Mes niekada šito žodžio nepriimdavome neigiamai. Tai buvo mūsų literatūrinis herojus – ir nuostabus, ir vienas, sakyčiau, mylimiausių, idealizuojamų dėdė Tomas-negras (...). Man yra absoliučiai svetimas rasizmas ir dar kažkokie kitokie neigiami dalykai. Na, išsprūdo – papasakojau, kaip važiavau iš parlamentarų suvažiavimo ir sėdėjau visą naktį tarp „negro, atsiprašau, afroamerikiečio ir tualeto. Tai viskas, kuo nusižengiau Lietuvai“, – sakė parlamentarė.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23