Lietuvoje

2020.06.30 10:18

Premjeras pripažino: Sinkevičiaus kandidatūrą į ministrus suderinti nebuvo lengva

atnaujinta 10.23
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.06.30 10:18

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad „socialdarbiečio“ Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus suderinti su prezidentu Gitanu Nausėda nebuvo lengva. Tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pabrėžia manantis, kad anksčiau šalies vadovui siūlytas Lukas Savickas būtų geresnis ministras.

Antradienį Seime prisiekė naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras, „socialdarbietis“ R. Sinkevičius.

Premjeras S. Skvernelis žurnalistams parlamente sakė, kad, nepaisant to, jog laiko iki Seimo rinkimų liko nedaug, naujasis ministras gali nuveikti nemažai. Vyriausybės vadovas tvirtino turintis vilčių, kad R. Sinkevičius dės pastangas į ekonomikos skatinimą, pagalbos verslui, nukentėjusiam nuo koronaviruso pandemijos, tobulinimą, ekonomikos DNR plano įgyvendinimą.

„Yra pakankamai daug darbų. Kokius jis galės įgyvendinti, priklausys nuo ministro nusiteikimo ir komandos“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Karbauskis apie sprendimą dėl Vyčio: kolizija su teisminiu procesu yra, bet tai – ne pasaulio pabaiga

Jis neslėpė, kad R. Sinkevičiaus kandidatūrą suderinti su prezidentu G. Nausėda nebuvo lengva.

„Ne, nelengvai. Užtruko pakankamai ilgai, kadangi ne viena kandidatūra buvo derinama“, – atviravo premjeras.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis žurnalistams sakė, kad R. Sinkevičius yra tinkamas ministro pareigoms, tačiau, jo manymu, G. Nausėdos atmestas buvęs premjero patarėjas L. Savickas būtų buvęs geresnis ministras.

„Jis (R. Sinkevičius – LRT.lt) buvo iki šios dienos Ekonomikos komiteto pirmininkas ir atitinkamai, jeigu ieškome kompromisinio sprendimo, kada ministras dirbs tik keletą mėnesių ir jis būtų pakankamai kompetentingas, tai buvo tas sprendimas. Jam tikrai nereikės įeiti į kursą. Mes juokaujame, kad ministerijoje tereikia pakeisti vardo pirmą raidę, o pavardė visada ta pati“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„L. Savickas būtų buvęs geresnis ministras“, – pridūrė R. Karbauskis.]

Jis tikino iki šiol nesupratęs, kodėl G. Nausėdai netiko L. Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministrus.

G. Nausėda antradienį pasirašė dekretą, kuriuo pritaria Vyriausybės siūlomai Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko R. Sinkevičiaus kandidatūrai į ekonomikos ir inovacijų ministro postą.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos buvo laisvos nuo praėjusių metų gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas. Šalies vadovas vasarį atmetė premjero patarėjo L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ministrus.