Lietuvoje

2020.06.30 10:17

Karbauskis apie Seimo sprendimą dėl Vyčio: kolizija su teisminiu procesu kyla, bet tai – ne pasaulio pabaiga

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.06.30 10:17

Po to, kai Seimas įstatymu įteisino, kad Lukiškių aikštėje turi būti įamžintas Vytis, valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis pripažino, kad dėl vykstančio teisminio proceso kyla kolizija. Tačiau jis taip pat teigė, kad valstybės institucijos turės imtis sprendimų dėl aikštėje įrengto pliažo panaikinimo.

Seimas antradienį balsavo dėl valdančiųjų siūlyto Lukiškių aikštės memorialinio statuso įteisinimo. Kartu su juo buvo pritarta ir grupės Seimo narių pasiūlymui Lukiškių aikštėje įstatymų įteisinti Vytį.

Nors Ramūno Karbauskio vadovaujamas Kultūros komitetas iš pradžių tokiam pasiūlymui nepritarė, vėliau pats R. Karbauskis plenarinio posėdžio metu balsavo už tai, kad įstatyme būtų įrašyta nuostata dėl Vyčio vienoje svarbiausių sostinės aikščių.

Karbauskis apie sprendimą dėl Vyčio: kolizija su teisminiu procesu yra, bet tai – ne pasaulio pabaiga

Iš viso už tai, kad Vytis turi atsirasti Lukiškių aikštėje balsavo 59 Seimo nariai. Prieš buvo aštuoni, o 29 susilaikė ir siūlymui buvo pritarta.

Tiesa, kol kas vis dar vyksta teisminis procesas dėl Andriaus Labašausko kurto ir konkursą laimėjusio „Laisvės kalvos“ projekto.

„Yra kaip yra. Mes priėmėme sprendimą, reikėjo balsų, kad priimtume įstatymą. [Šiai] įstatymo pataisai pritarė dauguma balsavusių Seimo narių ir yra taip, kaip yra. Manau, kad kolizija tam tikra su teisminiu procesu kyla, bet tai tikrai ne pasaulio pabaiga.

Mes priėme sprendimą, jeigu teismas mūsų sprendimą traktuos ne kaip privalomą nuostatą, tokiu atveju įvyks teismo sprendimas kažkoks, derinsime teismo sprendimą su ta nuostata, kuri parašyta įstatyme“, – antradienį kalbėjo R. Karbauskis.

Valdančiųjų lyderis kalbėjo, kad įstatymą dėl Lukiškių aikštės reikėjo priimti skubiai, nes aikštėje įrengtu pliažu esą tyčiojamasi iš Lietuvos istorinės atminties. Anot jo, dabar valstybė turės pasitelkti savo institucijas, kurios nuspręstų, kokiu pagrindu įrengtas pliažas turėtų būti panaikintas.

„Institucijos turėtų rasti būtų, kaip šitą problemą spręsti“, – sakė R. Karbauskis.

Priimtą sprendimą jis vadino Seimo valia ir sakė besivilintis, kad prezidentas Gitanas Nausėda pasirašys šį įstatymą. Įstatymas turėtų įsigalioti rugpjūčio 1-ąją.