Lietuvoje

2015.11.11 08:58

Lietuvos vadovai pasveikino Lenkiją su Nepriklausomybės diena

BNS2015.11.11 08:58

Lietuvos vadovai Dalia Grybauskaitė, Loreta Graužinienė ir Algirdas Butkevičius pasveikino Lenkiją su Nepriklausomybės diena.

Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinime rašoma, kad drąsus ir ryžtingas abiejų šalių laisvės ir nepriklausomybės siekis Lietuvai ir Lenkijai grąžino teisę pačioms kurti savo likimą.

„Tai istorinis tautų įsipareigojimas kurti laisvas ir demokratiškas valstybes“, – rašoma Lenkijos žmonėms ir prezidentui Andrzejui Dudai adresuotame sveikinime, kurį paskelbė prezidentūra.

„Prabėgus beveik šimtui metų nuo nepriklausomybės paskelbimo, mūsų valstybės yra stiprios demokratinės Europos tautų šeimos ir transatlantinės bendruomenės narės. Narystė Europos Sąjungoje ir NATO – ne tik mūsų piliečių gerovės, bet ir mūsų bendrų vertybių – atvirumo, laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos garantas“,– sveikindama Lenkiją sako prezidentė.

Seimo pirmininkės L. Graužinienės sveikinimas su Lenkijos Nepriklausomybės diena pasieks Lenkijos Seimo pirmininkę Malgorzatą Kidawą-Blonską ir Lenkijos Senato pirmininką Bogdaną Borusewiczių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Parlamento vadovė sveikinime pasidžiaugė, kad šalys glaudžiai bendradarbiauja regiono, Europos Sąjungos ir NATO lygmenimis. Pasak jos, „esame suinteresuoti ir toliau stiprinti partnerystę, tarpusavio paramą ir bendromis pastangomis kurti vieningą, saugų ir klestintį regioną“.

„Tikiu, kad mūsų parlamentų bendradarbiavimas išliks glaudus ir dar labiau sutvirtins Lietuvos ir Lenkijos ryšius bei bus reikšmingas plėtojant mūsų valstybių dialogą“, – teigiama išsiųstuose Seimo pirmininkės L. Graužinienės sveikinimuose.

Ministras pirmininkas A.Butkevičius savo sveikinime Lenkijos premjerei Ewai Kopacz sako, jog aktyvus ir glaudus dvišalis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Lenkijos yra būtinas siekiant bendrų tikslų.

„Nepaprastai vertinu abipusį sutarimą ir dialogą, plėtojant mūsų šalių partnerystę“, – pažymi A. Butkevičius.

„Vyriausybės ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Nepriklausomybės dienos proga. Linkiu Jums ir visiems Lenkijos žmonėms visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir gerovės“, – sveikinimo laiške sako premjeras A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.