Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.11 08:34

Nesutariama dėl Lazdijų rinktinės

Vyriausybė grįžta prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos pertvarkos, kuria siekiama panaikinti Lazdijų rinktinę. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad inicijuojama pertvarka sutvirtins sienų apsaugą, tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo neskubėti naikinti rinktinės.

Jeigu Lazdijų rinktinė būtų panaikinta, jos funkcijos būtų perduotos Varėnos ir Pagėgių pasieniečiams, dalis žmonių būtų atleista, likusiems darbo vietas žadama Pagėgių ir Varėnos rinktinėse, po reformos sumažėtų valdymo išlaidos, o dirbantys darbuotojai esą būtų skatinami didesniais atlyginimais.

Prezidentė sako, kad valstybės sienos apsaugos tarnybos reforma ir Lazdijų rinktinės pertvarka šiuo metu būtų skubota, nes dėl į Europą plūstančio pabėgėlių srauto gali tekti atkurti vidinę sienų kontrolę.

Lazdijų rajono taryba kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių ir prezidentę, kad pertvarka būtų stabdoma. Jie baiminasi, kad Lazdijų rinktinės panaikinimas apsunkins kovą su kontrabanda ir nelegalia imigracija, kels grėsmę valstybės saugumui.

Vidaus reikalų ministras tikina, kad anaiptol: pakeitimai tik sustiprins sienos apsaugą – bus atsisakyta perteklinių darbo vietų, daugiau dėmesio sutelkta į esminius dalykus.

Šiuo metu Lazdijai kontroliuoja beveik 250 kilometrų ilgio valstybės sienos ruožą su Lenkija, Baltarusija ir Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi