Lietuvoje

2015.11.11 07:40

L. Linkevičius: jokių slaptų susitarimų su Baltarusija dėl Astravo AE nėra

BNS 2015.11.11 07:40

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kategoriškai neigia Rusijos žiniasklaidos tvirtinimus, esą Lietuvos Vyriausybė su baltarusiais tyliai susitarė, kad Astravo atominės elektrinės (AE) projektas suderintas su Lietuva, kaip to reikalauja Jungtinių Tautų konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espoo konvencija).

„Esame įpratę prie visokių skleidžiamų gandų, bet šiuo atveju esu baisiai nustebęs. Kalbami visiškai priešingi dalykai, negu yra iš tikrųjų. Antis – per gražus paukštis, kad juo būtų galima pavadinti šitą Rusijos žiniasklaidos informaciją. Teigti, kad Lietuva galėtų tyliai daryti kažkokius slaptus susitarimus, – visiškai absurdiška“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė L. Linkevičius.

Rusų žiniasklaida rašo, jog Lietuvos Vyriausybė su baltarusiais tyliai susitarė, kad Astravo atominės elektrinės projektas suderintas su Lietuva, kaip to reikalauja Espoo konvencija. Be to, pasak Rusijos žiniasklaidos, Lietuvos vyriausybė planuoja stiprinti linijas, vedančias Baltarusijos link, o per šias linijas esą planuoja tiek pati pirkti elektros energiją iš Astravo AE, tiek ją tranzitu pardavinėti į Švediją ir Lenkiją.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius kalbėdamas „Lietuvos žinioms“ pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai, naudodamasi visomis galimybėmis tarptautinėse organizacijose, reikalauja ir reikalaus ateityje, kad Baltarusija laikytųsi Astravo AE saugumo reikalavimų. „Šios kartelės niekada nenuleisime, nes saugumo reikalavimai elektrinei, kuri statoma 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra labai jautrūs ne tik mums, bet ir visam regionui“, – tikino ministras.