Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 18:27

JAV senatoriaus patarėjas: kol JAV kariai – Lietuvoje, krizės atveju čia jų atsirastų daugiau

ELTA 2015.11.10 18:27

Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Marijus Velička antradienį su Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso ir Senato narių patarėjų delegacija aptarė regioninio saugumo ir gynybos klausimus, dvišalio Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo perspektyvas ir gavo pažadą dėl pagalbos susiklosčius krizinei situacijai.  

„Kol JAV kariai yra Lietuvoje, galite būti tikri, bet kokios krizės atveju čia jų atsirastų daugiau“, – teigė JAV senatoriaus patarėjas John Sandy. 

Susitikime KAM ir JAV atstovai aptarė priemones, kurios būtinos Lietuvos ir regiono saugumui ir gynybai užtikrinti, Lietuvos pastangas visapusiškai stiprinti gynybą, išmoktas pamokas po įvykių Ukrainoje. 

Viceministras M. Velička padėkojo JAV atstovams už reikšmingą šalies paramą siunčiant į pratybas Lietuvoje rotacines JAV karių pajėgas, jau artimiausiu metu planuojamą dislokuoti ginkluotę pratybų pastiprinimui, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje ir kitas šalies saugumą užtikrinančias priemones.

„Kviečiame ir toliau visomis priemonėmis stiprinti JAV buvimą Lietuvoje“, – sakė viceministras M. Velička, pabrėždamas, kad Lietuva savo ruožtu suteikia visapusišką priimančiosios šalies paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms. Krašto apsaugos viceministras dėkojo JAV atstovams už šalies lyderystę ir dideles pastangas įgyvendinant Velso susitikime priimtą Parengties veiksmų planą. „Tikimės tokios lyderystės ir kitų metų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje“, – sakė M. Velička.

Lietuvoje JAV Kongreso narių patarėjų delegacija lapkričio 9-11 dienomis taip pat lankosi Užsienio reikalų ministerijoje, Seimo, Prezidentūroje ir Vyriausybėje, dalyvauja apskritojo stalo diskusijose NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre, Europos humanitariniame universitete ir Rytų Europos studijų centre.

Prieš atvykdama į Lietuvą, delegacija lankėsi Rygoje, o iš Vilnius vyks į Taliną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi