Lietuvoje

2015.11.10 21:31

Teismas nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą B. Burgio byloje

BNS2015.11.10 21:31

Kauno apygardos teismas antradienį nagrinėdamas buvusio Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio apeliacinį skundą, tenkino nuteistojo ir jo gynėjo prašymą atnaujinti įrodymų tyrimą.

Kaip pranešė teismas, B. Burgis teigė, kad pirmosios instancijos teismas nieko netyrė ir nenagrinėjo, todėl prašė atnaujinti įrodymų tyrimą. Jo gynėjo teigimu, pirmosios instancijos teismas buvo šališkas, padarė baudžiamojo proceso pažeidimą neprijungdamas ir netirdamas specialisto išvados, nors tam neprieštaravo net prokuroras.

Taip pat nuteistasis ir jo gynėjas prašė teismo aiškintis aplinkybes, ar teisėtai buvo daromi garso įrašai, ir pageidavo, kad jie dar kartą būtų išklausyti posėdžių metu.

Už sistemingą nepilnametės bauginimą nuteistas buvęs KTU gimnazijos direktorius prašo panaikinti ankstesnį nuosprendį ir jį išteisinti.

Rugpjūčio 21 dieną Kauno apylinkės teismas B. Burgiui skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tokiam pačiam laikui.

Teismo nuomone, B. Burgis, suprasdamas savo veiksmų esmę, tyčia sistemingai baugino nepilnametę, siekdamas, kad ji išeitų iš gimnazijos. Bauginta gimnazistė turėjo realų pagrindą tikėti, kad B.Burgis grasinimus įvykdys.

Buvęs KTU gimnazijos direktorius savo kaltę visą laiką neigė.

Konfliktas su moksleive kilo dėl reikalavimų palikti gimnaziją po to, kai ji buvo pričiupta rūkanti.

B. Burgis KTU gimnazijai vadovavo nuo jos įkūrimo 1990-aisiais. Po konflikto su moksleive direktorius paliko pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.