Lietuvoje

2020.06.27 10:53

Du nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje – atvežti iš JAV

atnaujinta 13.18
Paulius Viluckas, BNS, LRT.lt2020.06.27 10:53

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 27 d. duomenimis, vakar patvirtinti penki nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iš viso Lietuvoje buvo patvirtinta 1813 koronaviruso atvejų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 24 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą ištirti 3925 ėminiai, iš viso – 414 792.

Šalyje nuo šios ligos mirė 78 žmonės.

Iš penkių šeštadienį patvirtintų naujų koronaviruso atvejų, du yra atvežti iš Jungtinių Amerikos Valstijų, informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Ji pranešė, kad iš šeštadienį paskelbtų penkių naujų koronaviruso atvejų keturi fiksuoti Vilniaus mieste, penktas – Kėdainiuose.

Tarp naujų atvejų yra du įvežtiniai – koronavirusas diagnozuotas iš Jungtinių Amerikos Valstijų šią savaitę grįžusiai šeimai.

„Iš keturių Vilniuje registruotų atvejų yra du įvežtiniai – šeima iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jie grįžo, bet labai tvarkingai izoliavosi, atliko tyrimus“, – BNS sakė D. Razmuvienė.

Pasak jos, kol kas nėra duomenų, kiek užsikrėtusi šeima turėjo kontaktų. Iš JAV jie grįžo birželio 24 dieną, tyrimai mobiliajame punkte atlikti birželio 26 dieną.

„Jie grįžo birželio 24 dieną, atskrido į Vilniaus oro uostą, toliau savo transportu vyko ten, kur jiems buvo paskirta saviizoliacija. Jie nuvažiavo į mobilų punktą, buvo atlikti tyrimai ir birželio 26 dieną jie jau patys pasijuto blogai, pajuto simptomus. Bet jie kol kas gydomi namuose“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, tarp šeštadienį patvirtintų naujų atvejų taip pat yra anksčiau užsikrėtusios Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojos vyras ir vienas asmuo, turėjęs sąlytį su Santaros klinikose dirbančiu asmeniu.

Tuo metu daugiau informacijos apie atvejį Kėdainiuose D. Razmuvienė sakė kol kas negalinti pateikti.

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad praėjusią parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1813.

Nuo koronaviruso mirė 78 asmenys, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 24 įvežtiniai atvejai.

LRT.lt primena, kad penktadienį koronavirusas nustatytas Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojui ir mažamečiui, izoliuota – dešimtys asmenų. Į epidemiologų akiratį pateko vaikų darželis.

Apie tai BNS penktadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu, abu atvejai nustatyti atliekant profilaktinį patikrinimą, šiuo metu specialistai intensyviai vykdo epidemiologinius tyrimus.

R. Lingienė sakė, kad užsikrėtęs Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojas nėra medikas, tačiau kontaktą su pacientais turėjo – atlikdavo pagalbinius darbus.

Be kita ko, asmuo galėjo turėti sąsajų su židiniu, kilusiu po asmeninės šventės Kalveliuose.

„Jis nepriklauso medicinos personalui, gyvena Vilniaus rajone, pirminiais duomenimis, galimos sąsajos su Kalvelių kaimu. Aiškinamės – Vilniaus rajone nėra taip lengva viską išsiaiškinti“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais