Lietuvoje

2015.11.10 15:59

Aplinkos ministras pripažino, kad Druskininkų meras jo prašė naikinti kurorto zonas

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.11.10 15:59

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį tikino, kad jam nebuvo žinoma apie vykstantį teisinį ginčą dėl „Vijūnėlės“ dvaro Druskininkuose ir kad kitą dieną po premjero vizito kurorte gimęs vyriausybės nutarimas nebuvo taikytas specialiai šiai istorijai. Tačiau kartu ministras pripažino „maždaug prieš pusmetį“ apie būtinybę naikinti kurorto zonas kalbėjęs su Druskininkų meru socialdemokratu Ričardu Malinausku.

Ministras tikino, kad jam nutarimo projektą rugsėjo 22 dieną ant stalo padėjo ministerijos darbuotojai ir jis pasirašęs.

„Yra dar 24 tūkst. pastatų, kurie dabar patenka į kurorto zonas, ir kaip aš galiu žinoti, dėl kurio čia dar yra koks teisminis procesas?“ – konservatorių klausė K. Trečiokas.

Tačiau jis pripažino, kad „maždaug prieš pusmetį“ apie šį nutarimą kalbėjosi su Druskininkų meru R. Malinausku. „Jis yra sakęs, „kiek galite šitą klausimą volioti“. Jis yra sakęs, kad tas nutarimas yra aktualus kurortams. Jis klausė apie pradinį nutarimo projektą ir klausė, kiek laiko reikės darbo grupei“, – pripažino K. Trečiokas.

Tačiau ministras tikino, kad meras kalbėjo apie nutarimo projektą, kuris buvo ilgai ir sunkiai derintas su kitomis institucijomis. Rugsėjo 22 dieną, tą pačią dieną, kai premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius lankėsi Druskininkuose, Aplinkos ministerija į naują nutarimą įtraukė tik ankstesnio nutarimo dalį apie kurortų zonų naikinimą. Rugsėjo 23 dieną vyriausybė šį nutarimą priėmė.

Kitą savaitę teismas priėmė sprendimą „Vijūnėlės“ byloje remdamasis būtent šiuo nutarimu.

Tačiau ministras aiškino, kad pats apie šią bylą nebuvo informuotas. Pasak jo, jam ant stalo naują nutarimo projektą padėjo kažkurio ministerijos departamento vadovas.

„Ateinu iš ryto, randu krūvą popierių ant stalo ir pasirašau. Neprisimenu, ar prašė kas nors įtraukti į vyriausybės posėdį neeiliniu klausimu. Nei spaudimo, nei ypatingos skubos aš nejutau. Jaučiu pats spaudimą visada, nes Aplinkos ministerija turi labai daug sričių, esame prie atsiliekančių ministerijų ir už tai būname šukuojami. Todėl visada skubu, kai jau galiu ką nors pasirašyti“, – teigė ministras.

Tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma ministro naivumu nepatikėjo. Jis tikino, kad šiuo nutarimu pasinaudojo konkretus teismas konkrečioje byloje, o nutarimas labai apsunkino viešojo intereso gynimą.

„Ministre, mes ne maži vaikai. Suprantame, kad jūs šiuo nutarimu paėmėte ir padovanojote konkretiems veikėjams keleto milijonų eurų vertės dalykų. Taip, todėl, kad, jeigu kitaip, tai tą statinį būtų reikėję nugriauti. Konkretus teismas konkrečioje byloje mikliai tuo pasinaudojo, kad viešojo intereso gynimas yra apsunkintas ir beveik neįmanomas“, – pareiškė J.Razma.

Jis teiravosi, ar ministrui po šios istorijos nekilo noras nutarimą atšaukti ir pripažinti buvus suklaidintą.

„Tikrai nereikia čia kurti scenarijų apie milijonus. sutinku, kad sprendimas pripilti žemių ir padaryti tą zoną, kokia reikalinga, yra nevykęs. Ir, jei taip yra, tai turi būti nustatyta, bet sprendimas to niekur nesako ir negina. (...) Interesų daug, gali atsirasti ir klaidų, bet šiuo atveju yra audra stiklinėje“, – apibendrino ministras.

Pasak jo, prokuratūra ir toliau gali ginti viešąjį interesą ir vyriausybės nutarimas tam visai netrukdo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.