Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 20:25

Prezidentė siūlys Seimui griežtinti probacijos sąlygas

BNS 2015.11.10 20:25

Prezidentė artimiausiu metu pateiks Seimui pataisas, kurios turėtų užtikrinti griežtesnes nuteistųjų probacijos sąlygas, sako prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

Tai jis sakė po prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimo su Kalėjimų departamento direktore Živile Mikėnaite ir policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, kuriame buvo aptartos priemonės, kad probacijos sistema veiktų efektyviai.

„Būtina griežtinti probacijos sąlygas, kad pareigūnai nelauktų, kol įvyks nauja nelaimė, o turėtų realius įrankius, kaip apsaugoti visuomenę nuo tokių grėsmę keliančių asmenų", - antradienį žurnalistams prezidentūroje sakė V. Sarapinas.

D.Grybauskaitė Probacijos įstatymo pataisomis siūlo, kad jeigu probacijos sąlygomis laisvėje esantis asmuo nevykdo teismo jam priskirtų įpareigojimų, probacijos pareigūnai turėtų per 24 valandas kreiptis į teismą dėl teismo sprendimo vykdymo pagal nuosprendį. Tuo metu teismas tokį kreipimąsi turėtų išnagrinėti per tris darbo dienas.

V.Sarapinas perdavė prezidentės poziciją, kad kai kurie laisvėje atsidūrę nuteistieji nesugeba jos vertinti, nevykdo teismo nurodymų ir „vaikšto tarp kitų žmonių kaip tiksinčios bombos".

Pasak D.Grybauskaitės, probacijos pareigūnai, kontroliuodami laisvėje esančius nuteistuosius, turi dažniau pasitelkti įvairias institucijas ir visuomenę.

Pataisos teikiamos po to, kai D.Grybauskaitė penktadienį lankėsi Kelmės rajone, Kražiuose, kur neblaivus teistas asmuo nužudė keturias moteris.

Įtariamas žudikas Rimantas Bekintis, prieš kelis mėnesius nuteistas už smurtą prieš sugyventinę, buvo įtrauktas į Šiaulių apygardos probacijos registrą, tačiau pareigūnai tikino nenustatę, kad jis keltų pavojų aplinkiniams.

Tačiau Kalėjimų departamento direktorė Ž.Mikėnaitė sako, kad nepaisant ne visada pakankamų pajėgumų efektyviai užtikrinti kalinių probacijos sąlygų vykdymą, pakartotiniai ikiteisminiai tyrimai prieš juos pradedami 10 proc. atvejų.

Ji teigė, kad prezidentės siūlomos pataisos užtikrins operatyvesnį probuojamų asmenų kontrolės procesą.

„Aš manau, kad ji tikrai įsigilino į šią problemą", - D.Grybauskaitės iniciatyvą vertino Kalėjimų departamento direktorė.

Probacijos įstatymas, priimtas prieš trejus metus, numato nuolatinę priežiūrą ir stebėseną tų asmenų, kuriems bausmės vykdymas yra atidėtas arba kurie yra lygtinai paleisti iš pataisos namų.

Probuojamųjų priežiūrą vykdo probacijos tarnybos, pavaldžios Kalėjimų departamentui. Probacijos tarnybos šiuo metu prižiūri 8738 asmenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi