Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 12:10

Po Kražių žudynių VRM įpareigojo policiją nuolat tikrinti rizikos grupės asmenis

BNS 2015.11.10 12:10

Po keturias gyvybes nusinešusių žudynių Kražiuose Vidaus reikalų ministerija įpareigojo policiją tikrinti socialinės rizikos asmenis bei keistis informacija su kitomis tarnybomis.

Antradienį pasirašytame ministro Sauliaus Skvernelio įsakyme nurodoma, jog Viešosios policijos prevencijos padalinių pareigūnai, „atsižvelgdami į turimą informaciją ir jos pobūdį, pagal sudarytą planą privalo reguliariai lankytis pas policiją dominančius asmenis“ bei teikti informaciją apie juos savivaldybėms, socialinės rūpybos įstaigoms, probacijos tarnyboms bei kitoms organizacijoms, kurios dirba su socialinės rizikos asmenimis.

„Prašau nurodyti teritorinėms policijos įstaigoms sustiprinti padidintos rizikos sąlygomis gyvenančių, ypač girtaujančių bei nuolat darančių teisės pažeidimus, asmenų kontrolę, tvarkyti jų apskaitą bei nuolat taikyti jiems reguliarias tikslines poveikio priemones“, – rašoma įsakyme.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis patvirtino, jog departamentas susipažino su įsakymu ir ruošiasi prisidėti tikrinant socialinės rizikos grupės asmenis „pagal galimybes“.

„Savo teritorinėms įstaigoms nurodysime tai daryti. Iš esmės, tai yra daugiau pataisos inspekcijų, probacijos tarnybų klausimas, tačiau mes padėsime pagal galimybes ir teiksime informaciją“, – BNS sakė policijos atstovas.

Būtinybę aktyviau tikrinti kai kuriuos asmenis VRM grindžia „besaikiu alkoholio vartojimu“, kuris tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Ministerija nurodo, kad kartu būtina mažinti ir alkoholio prieinamumą, pasitelkiant tiek administracines, tiek prevencines priemones.

Pasak vidaus reikalų ministro atstovo spaudai Tomo Beržinsko, policijos pagalbos prašoma dėl to, jog kitos už riziką keliančius asmenis atsakingos institucijos šiuo metu vienos nėra pajėgios tinkamai vykdyti jų priežiūrą.

„Praktika rodo, kad savivaldybės, seniūnijos, socialiniai darbuotojai ir kiti, dirbantys su nuolat girtaujančiais, pažeidimus darančiais asmenimis, dėl įvairių priežasčių ne visuomet yra pajėgūs juos tinkamai prižiūrėti ar kontroliuoti. Todėl teritorinėms policijos įstaigoms duotas nurodymas įsijungti į šį procesą, prireikus taikyti tikslines poveikio priemones, taip pat aktyviai bendradarbiauti su minėtomis institucijomis“, – BNS sakė T. Beržinskas.

Policijos departamentas taip pat įpareigotas iki metų pabaigos informuoti ministeriją apie įvykdytas priemones.

Kražiuose praėjusią savaitę buvo nužudytos keturios moterys. Policija praėjusį trečiadienį sulaikė neblaivų 57 metų anksčiau 12 kartų teistą įtariamąjį Rimantą Bekintį, kuris nurodė pagrobtus pinigus išleidęs alkoholiui, o prieš tai su pertraukomis girtavęs visus šiuos metus. Teismas leido jį suimti trims mėnesiams.

Pastaruoju metu dėl pakartotinio smurto prieš sugyventinę nuteistas R. Bekintis buvo įtrauktas į Šiaulių apskrities probacijos tarnybos prižiūrimų asmenų sąrašą, tačiau pareigūnai nenustatė, jog jis būtų kėlęs aplinkiniams pavojų.

Naujausiais Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Lietuva yra trečioje vietoje pagal suvartojamo alkoholio kiekį. Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, 2014-aisiais vienas šalies gyventojas suvartojo vidutiniškai 12,7 litro grynojo alkoholio, kurį įsigijo šalies mažmeninės prekybos ir maitinimo įmonėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi