Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 20:26

A. Butkevičius: konservatorių tikslas – kiršinti visuomenę, trukdyti vyriausybei ir teisėsaugai dirbti

BNS 2015.11.10 20:26

Paneigęs įtarimus dėl jo asmeninio dalyvavimo ar žinojimo apie savo buvusios sekretoriato vadovės ir Utenos mero galimą kyšininkavimą, premjeras Algirdas Butkevičius apkaltino opozicinius konservatorius kiršinant visuomenę bei trukdant vyriausybei, teisėsaugai dirbti.

„Man tenka stovėti šiandien prieš jus ir dalyvauti dar viename konservatorių surengtame spektaklyje. Netrukus atsakysiu į pateiktus klausimus, nors ir aš, ir jūs puikiai suprantate, kad tų atsakymų niekam nereikia. Tikslas kitas – kelti triukšmą, batalijas, kiršinti visuomenę, trukdyti dirbti vyriausybei ir teisėsaugos institucijoms. Tokia yra seniai patikrinta konservatorių taktika ir strategija“, – antradienį iš Seimo tribūnos kalbėjo vyriausybės vadovas.

Jis tvirtino pasitikįs šalies teisėsauga ir manąs, kad niekas neturi trukdyti tirti nusižengimus nepriklausomai nuo to, kurios partijos nariai įtariami juos padarę.

Savo ruožtu A.Butkevičius pareiškė, kad į kai kuriuos visuomenę dominančius klausimus, susijusius su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų galima neskaidria veikla, turėtų atsakyti klausimus dėl korupcijos Utenos rajone jam uždavęs opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

„Todėl manau, kad būtų teisinga ir demokratiška, kad į kai kuriuos visuomenę itin dominančius klausimus atsakytų apie demokratijos eroziją prabilęs Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius“, – sakė A. Butkevičius ir įteikė klausimus A. Kubiliui.

„(...) patarčiau pasidomėti partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslu, ar jis nėra proteguojamas įtakingų partijos narių“, – Seime kalbėjo A. Butkevičius.

Konservatorių iniciatyva A. Butkevičius antradienį buvo iškviestas į Seimą atsakyti į klausimus dėl buvusios jo sekretoriato vadovės ir Utenos mero socialdemokrato atžvilgiu atliekamo ikiteisminio tyrimo.

A. Butkevičiaus teirautasi, ar jis buvo informuotas, kad jo sekretoriato vadovė Džiuljeta Žiugždienė ieško, kas jai nemokamai ar su didele nuolaida Utenoje sutvarkytų namą, ar pats premjeras nedalyvavo derinant tokių reikalų su Utenos rajono meru socialdemokratu Alvydu Katinu ir pan.

Į visus klausimus vyriausybės vadovas atsakė trumpai: „Ne“.

Premjeras savo kalboje ne kartą ragino sulaukti teisėsaugos tyrimo pabaigos.

„Pasitikiu visomis teisėsaugos institucijomis. Turbūt (esu) pirmas ministras pirmininkas, kuris teisėsaugoms institucijoms nei aš darau spaudimą, nei mano politinio pasitikėjimo žmonės“, – vėliau žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis neigė, kad teisėsaugos institucijos jam teikia informaciją apie su jo vadovaujamos partijos nariais susijusius ikiteisminius tyrimus. Kita vertus, premjeras tvirtino, kad tam tikromis aplinkybėmis jis turėtų būti informuotas.

„Vakarų pasaulyje taikoma praktika daugelyje valstybių, jeigu iškyla tam tikros grėsmės tam tikriems vadovams dėl galimos jo komandos tam tikrų narių neetiško elgesio arba galimų korupcinių ryšių, tų institucijų vadovai turi labai operatyviai informuoti vadovą, jeigu jis pats nėra susijęs toje grandyje, jeigu pats tame nedalyvauja (...). Aš jokios informacijos iš teisėsaugos institucijų negavau nei apie Džiuljetą Žiugždienę, nei apie Utenos merą A. Katiną. Manau, kad čia mes dar Lietuvoje esame nepersitvarkę“, – sakė Socialdemokratų partijos lyderis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praėjusią savaitę pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimo Utenos rajono savivaldybės mero socialdemokrato A.Katino kyšininkavimo. Jis įtariamas iš bendrovės iš „Utenos melioracija“ reikalavęs kyšio D. Žiugždienės naudai – kad įmonė neva nemokamai suremontuotų premjero sekretoriato vadovės namą Utenos rajone.

Įtarimai dėl korupcijos pateikti A. Katinui ir D. Žiugždienei. Pastaroji praėjusią savaitę atsistatydino iš premjero sekretoriato vadovės pareigų. A. Katinas teismo sprendimu dviem mėnesiams nušalintas nuo mero pareigų. Jis neigia savo kaltę ir apskundė nušalinimą aukštesnės instancijos teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi