Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 11:46

Jei nekeisime įpročių, klastinga nepagydoma liga kamuos kas dešimtą

Cukrinis diabetas – sunki, klastinga, pastaruoju metu itin plintanti liga. Paskutinį dešimtmetį pasaulis atsidūrė ties diabeto pandemijos riba. Ne išimtis ir Lietuva. Taip sako Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininkas, Lietuvos sveikatos mokslų Endokrinologijos instituto ir Endokrinologijos klinikos profesorius Antanas Norkus.

„Lietuvoje šiuo metu cukriniu diabetu serga kas 20-tas šalies gyventojas. Vien per pastaruosius metus sergančiųjų diabetu padaugėjo 10 proc. Jei taip ir toliau, tai gali būti, kad šia sunkia liga sirgs kas dešimtas mūsų šalies gyventojas“, – perspėjo A. Norkus.

Diabeto simptomai gali būti skirtingi, priklausomai nuo jo tipo. Tačiau yra ir bendrų, kurie pradeda kamuoti nepriklausomai nuo diabeto tipo: dažnas gausus šlapinimasis, troškulys, nemotyvuotas svorio kritimas, silpnumas, blogai gyjančios žaizdos, odos pūliniai, grybelinės ligos, niežulys.

Pasak gydytojo, pirmojo tipo diabetas prasideda staigiai ir audringai ir diagnozuojamas per kelias savaites. Tačiau antrojo tipo diabetas yra klastingesnis: žmogus gali su šia liga gyventi ir 9 metus bei nejausti ryškesnių simptomų.

Antrojo tipo diabetas pasireiškia dėl netinkamo gyvenimo būdo, netaisyklingos mitybos, nutukimo. Būtent šio diabeto susirgimų pastaruoju metu itin daugėja. O jis, kaip ir pirmojo tipo diabetas, yra nepagydomas.

Daugiau apie šią ligą – pokalbyje LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi