Lietuvoje

2015.11.10 09:53

Premjeras: prie kiekvieno asocialaus asmens nepastatysime po policininką

ELTA, LRT RADIJAS2015.11.10 09:53

Po šalį sukrėtusių įvykių, kai Kražiuose buvo nužudytos keturios moterys, premjeras Algirdas Butkevičius ragina visuomenę kovoti su alkoholizmu į tai aktyviau įsitraukiant bendruomenėms bei per jaunimo švietimą.

Kražių žudynių priežastimi A. Butkevičius įvardijo nesaikingą alkoholio vartojimą.

„Manau, kad atsakymas visiems iš dalies yra aiškus – ilgalaikis gėrimas ir akivaizdus to poveikis, tai yra – asmenybės degradacija. Jeigu kalbėtume su kitų miestelių ar kaimų žmonėmis, jie taip pat pasakys, kad, deja, ir pas juos yra tokių alkoholyje paskendusių nužmogėjusių asmenų, ir manau, kad jų tragedijos priežasčių gali būti labai įvairių, bet viena slypi mūsų visuomenėje – tai pakantumas alkoholio vartojimui“, – antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Premjeras priminė ne kartą buvusius siūlymus sugriežtinti svaigiųjų gėrimų pardavimo tvarką, tačiau tuomet kilo pasipiktinimas, o visuomenė nesugeba apginti savo narių nuo besaikio alkoholio vartojimo keliamų grėsmių.

„Manau, kad prie kiekvieno asocialaus asmens nepristatysime po policininką, ir visuomenė turi kovoti su alkoholizmo blogiu. Bendruomenės turi burtis kartu su mokykla, vietos valdžia ir policija, kad nuo svaigalų pinklių pirmiausia apsaugotų jaunimą, daugiau dėmesio skirtų asocialioms šeimoms“, – vardijo A. Butkevičius.

Premjeras taip pat sakė tikįs, kad Seimas palaikys antradienį planuojamą priimti draudimą alkoholiu prekiauti degalinėse, o tai prisidės prie alkoholizmo mažinimo. Pasak A. Butkevičiaus, turėtų būti sustiprinta švietėjiška veikla mokyklose, o kad jaunimas nebūtų linkęs girtauti, ragino užsiimti ūkininkavimu.

Mažinant terpes nusikaltimams – menką miestelių gatvių apšvietimą – premjeras teigė šį klausimą aptaręs su savivaldybių merais, o Energetikos ministerijoje yra patvirtinta atskira ES lėšomis finansuojama energetinių projektų įgyvendinimo programa, tarp kurių išskirtas miestų ir miestelių gatvių apšvietimo projektas.

„Tai yra rajonų savivaldybių atsakomybė, ir mes raginame, kad kuo greičiau būtų įgyvendinti gatvių apšvietimo įrengimo projektai, ir yra sudarytos visos galimybės, kad kiekviena, ir maža kaimo gyvenvietė būtų apšviesta ir elektros energijos suvartojimas, įdiegus naujas technologijas, sumažėja beveik tris kartus“, – buvo įsitikinęs A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.