Lietuvoje

2020.06.25 23:00

Įsibėgėjant baidarių sezonui perspėjama – per didelis atsipalaidavimas gali baigtis tragiškai

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.06.25 23:00

Baidarių nuoma užsiimantys verslininkai sako, kad karantinas pavėlino baidarių sezono pradžią, o esą ir poilsiautojai tapo atsargesni. Tačiau Panevėžyje plaukimas baidare vienam vyrui baigėsi tragiškai – jis nuskendo.

Per praėjusią parą Lietuvoje vandens telkiniuose nuskendo keturi žmonės.

Ugniagesiai gelbėtojai trečiadienį sulaukė pranešimo, kad Nevėžio upėje, Panevėžio centre du vyrai apsivertė su baidare. Vienas baidarininkas sugebėjo į krantą išlipti pats, o kitas perduotas medikams gaivinti. Tačiau 52-ejų vyrui konstatuota mirtis.

„Policija atlieka ikiteisminį tyrimą, bet greičiausiai baidarė apsivertė pablogėjus vieno iš irkluotojų sveikatai. Karštis toks, kad tokių atvejų tikrai bus ir ne vienas“, – pabrėžė Panevėžio Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Vilma Vaiginytė.

Nuskendęs vyras treniravosi artėjančioms irkluotojų veteranų varžyboms. Jo bičiulis ir irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis sako, kad nelaimė parodo, jog ir turint gerus plaukimo įgūdžius reikėtų įvertinti savo sveikatos būklę. Ypač vyresni žmonės neretai per patį karštį ryžtasi įveikti ilgus maršrutus baidarėmis.

„Jie eina ne sportuoti, o atsipalaiduoti, tai per didelis atsipalaidavimas ir duoda tas problemas. Jeigu elementariai esam su kepure nuo saulės, geriam vandens, esam su liemene, tai tikimybė nulinė, kad atsitiktų nelaimė“, – pagrindines apsisaugojimo priemones karščio metu vardina V. Vaičikonis.

Baidarių nuoma užsiimantis Gediminas Ambraška sako, kad karantinas pakoregavo ne tik baidarių sezono laiką, bet ir poilsiautojų įpročius – jie tampa atsargesni.

„Užimtumo jau turim, žmonės atsigauna, renkasi gal daugiau Lietuvoj tą poilsį. Šiemet pasimatė tokia tendencija, kad žmonės į karštį pradėjo reaguot. Renkasi plaukimą anksčiau ryte, vėliau vakare“, – aiškina G. Ambraška.

Specialistai pataria prieš plaukiant ilgesnius maršrutus pasitreniruoti su profesionalais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt