Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.10 09:43

J. Olekas: atnaujinti pasiūlymai dėl šarvuočių labiau atitinka mūsų poreikius

BNS 2015.11.10 09:43

Lietuvą pasiekę atnaujinti pasiūlymai dėl pėstininkų kovos mašinų pardavimo labiau atitinka šalies poreikius ir tai suteikia didesnes galimybes ieškoti geriausio kokybės ir kainos santykio, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Atnaujinti pasiūlymai, kurie mus pastaruoju metu pasiekė, labiau atitinka mūsų poreikius, tai leidžia mums turėti didesnių galimybių ieškoti geriausio kokybės ir kainos santykio“, – antradienį paskelbtame interviu „Verslo žinioms“ sakė ministras.

Spalio pabaigoje Krašto apsaugos ministerija skelbė apie du Lenkijos ir Jungtinių Valstijų vyriausybių remiamus siūlymus. Lenkai Lietuvai siūlo įsigyti pėstininkų kovos mašinas „Rosomak“, amerikiečiai – „Stryker“.

Lietuva šarvuočius renkasi iš aštuonių verslo bendrovių pasiūlymų ir dviejų vyriausybių remiamų siūlymų.

Jungtinės Valstijos praėjusią savaitę paskelbė sulaukusios prašymo pateikti pasiūlymus dėl 84 pėstininkų kovos mašinų „Stryker“ pardavimo už 599 mln. dolerių (apie 550 mln. eurų).

Šarvuočių pirkimas gali tapti brangiausiu pirkiniu Lietuvos kariuomenės istorijoje. Ministro J. Oleko teigimu, pėstininkų kovos mašinų įsigijimui numatyti apie 500 mln. eurų.

J. Olekas taip pat sakė, kad artimiausiais metais planuojama įsigyti automatinių ginklų, stebėjimo ir matavimo priemonių, prieštankinių ir priešlėktuvinių sistemų. Taip pat numatoma įsigyti ryšio priemonių, plėsti Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi