Lietuvoje

2015.11.10 09:19

Psichologinės pagalbos tarnyboms – papildomi 65 tūkst. eurų

LRT.lt 2015.11.10 09:19

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija emocinę (psichologinę) pagalbą teikiančioms tarnyboms 2015-iems metams papildomai skyrė 65 tūkst. eurų.

„Emocinę pagalbą teikiančios tarnybos, jų darbuotojai ir savanoriai atlieka nepaprastai svarbų darbą, neretai galintį išgelbėti ir gyvybę. Todėl, matydami galimybę, skiriame papildomų lėšų. Šiuos pinigus tarnybos galės panaudoti savanorių rengimui, tarnybų veiklos viešinimui“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, pinigai psichologinės pagalbos tarnybas pasieks artimiausiu metu. Iš viso šiemet skambučiams apmokėti ir tarnybų administravimui skirta daugiau kaip 260 tūkst. eurų, rašoma pranešime spaudai.

Ministerija kasmet apmoka gyventojų, skambinančių į emocinę (psichologinę) pagalbą teikiančias tarnybas, skambučius ir iš dalies dengia tarnybų administravimo išlaidas. Administravimo išlaidos skiriamos koordinatorių ir konsultantų darbo užmokesčiui, informacijos sklaidai, išlaidoms, susijusioms su savanorišku darbu.

Lėšos skiriamos Emocinės pagalbos telefonu asociacijai, vienijančiai 10 emocinę pagalbą teikiančias tarnybų. Asociacijos narės savarankiškai sprendžia lėšų pasiskirstymą.

2015 m. apmokami gyventojų skambučiai į 10 tarnybų, kurios dirba susijungusios į 5 linijas: Jaunimo, Vaikų, „Vilties“, Pagalbos moterims bei „Linija Doverija“.