Lietuvoje

2015.11.10 09:13

V. Sarapinas: galbūt reikia mąstyti apie priverstinį alkoholikų gydymą

ELTA2015.11.10 09:13

Prezidentės vyriausiojo patarėjo nacionaliniam saugumui Valdemaro Sarapino teigimu, kovojant su alkoholizmu šalyje, verta diskutuoti ir apie priverstinio gydymo galimybę pavojingiems alkoholikams.

Pasak prezidentės patarėjo, kova su alkoholizmu visų pirma turi prasidėti apeliuojant į žmogaus suvokimą ir galimas alkoholizmo pasekmes, tačiau V. Sarapinas pabrėžia, jog alkoholizmas yra priskiriamas psichikos sveikatos ligų kategorijai, todėl svaigiaisiais gėrimais piktnaudžiaujantis asmuo ne visada suvokia įklimpęs į alkoholizmo liūną.

„Galbūt reikia pamąstyti ir apie kitą būdą, apie galimybę priverstinai gydyti“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė V. Sarapinas.

Prezidentės patarėjo teigimu, Lietuvos teisinėje bazėje yra numatytos galimybės priverstinai gydyti asmenis, keliančius pavojų visuomenei.

„Be paciento sutikimo negalima priverstinai gydyti, toks gydymas negali būti skiriamas, tačiau psichikos sveikatos priežiūros įstatyme yra aiškiai įrašyta, kad atvejis, kai iškyla reali grėsmė, kad gali tas asmuo padaryti savo veiksmais žalą tiek sau, tiek aplinkiniams, – toks priverstinis gydymas gali būti taikomas“, – kalbėjo V. Sarapinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Danija
LRT ieško sprendimų 17