Lietuvoje

2015.11.10 06:57

D. Grybauskaitė aptars reikalingus pokyčius probacijos sistemoje

Prezidentė su Kalėjimų departamento direktore Živile Mikėnaite ir Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu aptars, kokių priemonių reikia imtis, kad probacijos sistema veiktų efektyviai, ir kaip užtikrinti veiksmingą socialinę nuteistųjų reabilitaciją.

Klausimą dėl probacijos veiksmingumo šalies vadovė kelia po praėjusios savaitės tragedijos Kražiuose, kuri iškėlė klausimą dėl probacijos sistemos veikimo. Kalėjimų departamentas pradėjo tarnybinį tyrimą, siekdamas išsiaiškinti, ar Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnai tinkamai vykdė keliolika kartų jau teisto Rimanto Bekinčio priežiūrą. Jis į probuojamų asmenų sąrašą įtrauktas rugsėjį, kai buvo atidėta 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Namuose Probacijos tarnybos pareigūnai įtariamą žudiką aplankė 2 kartus ir nenustatė, kad jis vartojo alkoholį ar kėlė grėsmę aplinkiniams. Vėliau buvo patikėta ir įtariamojo skambučiu, kai jis teigė, kad dėl sveikatos problemų negali dalyvauti jam paskirtose elgesį keičiančiose programose.

Probacijos įstatymas, priimtas prieš trejus metus, numato nuolatinę priežiūrą ir stebėseną tų asmenų, kuriems bausmės vykdymas yra atidėtas arba kurie yra lygtinai paleisti iš pataisos namų.

Skaičiuojama, kad probacijos tarnybos šiuo metu prižiūri daugiau kaip 8700 asmenų.