captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nerimsta aistros dėl VSAT pertvarkos

Nerimsta aistros dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pertvarkos. Siekiant stiprinti išorines ES sienas, kelti atlyginimus pareigūnams, naikinti planuojama ir Lazdijų rinktinę. Į Lazdijus atvykęs vidaus reikalų ministras susitiko su pasieniečiais. Lazdijų rajono taryba kreipėsi į premjerą ir prezidentę, kad pertvarka būtų stabdoma.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Vidaus reikalų ministro ir sienos apsaugos tarnybos vadovo susitikimas su Lazdijų pasienio rinktinės darbuotojais vyko už uždarų durų. Susitikimo prireikė, kai praėjusią savaitę vyriausybė nesiėmė svarstyti Sienos apsaugos pertvarkos. Premjeras tada pareiškė, kad pritrūko argumentų.

Pasak ministro, Pasienio tarnybos pertvarka leistų sutaupyti daugiau nei pusantro milijono eurų, būtų stiprinama ES išorinės sienų apsauga ir keliami atlyginimai pareigūnams.

Lazdijų rinktinėje planuojama panaikinti 55 pareigybes. Statutiniams pareigūnams darbas žadamas Pagėgių ir Varėnos rinktinėse.

„Statutinių pareigūnų etatai turi būti nukreipti, kaip ir visi resursai, į tiesioginės funkcijos vykdymą. Tiek į patruliavimą, žaliosios sienos apsaugą, tiek į kriminalinės žvalgybos gebėjimų stiprinimą, ir su įdiegimu modernių techninių priemonių“, – tikina vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Karjeros tarnautojams, pasak Sienos apsaugos tarnybos vadovo, bus siūloma dirbti Pagėgių ar Varėnos rinktinėse. Tačiau Damoklo kardas pakibo virš pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų.

„Pagrindinis mūsų galvos skausmas yra su darbo „sutartininkais“, kurių ir rinktinė turi 17. Gretimose rinktinėse yra po tris laisvas pozicijas, tai bus pasiūlyta šešiems žmonėms. 11 žmonių yra „pakibę“, ir aš įsipareigoju, kad bus dirbama individualiai“, – sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas gen. Renatas Požėla.

„Tokių pažadų, kad visi darbuotojai, kurie gali būti atleisti, turės galimybę kažkur dirbti, mes neišgirdome. Mūsų karjeros tarnautojams, jeigu jiems išlaidos nėra apmokamos, tai tikrai važiuoti 200 kilometrų į kitą Lietuvos dalį yra sudėtinga, ir jie tikrai nevažiuos“, – teigia Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Lazdijų rajono taryba kreipėsi į prezidentę ir premjerą su prašymu nepritarti, kad Lazdijų pasienio rinktinė būtų panaikinta. Vyriausybė prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos pertvarkos planuoja grįžti jau šį trečiadienį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...