captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kokiomis teisinėmis priemonėmis suvaldyti alkoholiką?

Kražių tragedijos metu alkoholiu itin piktnaudžiavęs žmogus nužudė 4 žmones. Ar teisiniu požiūriu šią tragediją galima buvo kažkaip užkardyti? Apie tai – pokalbis su advokatu LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Pasak advokato Giedriaus Danėliaus, konkrečiu Kražių atveju įtariamasis buvo probuojamasis. Viena iš pagrindinių probacijos užduočių – užtikrinti, kad asmuo nepadarytų pakartotinio nusikaltimo. Tad galima daryti išvadą, kad probacijos procesas nebuvo efektyvus.

Taip pat iš viešosios informacijos žinome, kad moteris, su kuria įtariamasis gyveno, skundėsi buvusi nuolat skriaudžiama. Ją turėjo apsaugoti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris čia taip pat nesuveikė, sakė advokatas.

„Pats alkoholio vartojimas, kad ir didesniais kiekiais, nėra neteisėta veika. O teisėsaugos institucijos reaguoja į neteisėtus veiksmus, ar tai būtų administracinės teisės pažeidimai, ar sunkesni nusikaltimai. (...) Jei tai [alkoholio vartojimas – LRT.lt] pereina į viešosios tvarkos sutrikdymą, alkoholio vartojimą viešoje vietoje, priekabiavimą ar grasinimus, apie tai reikėtų pranešti, nes į tai teisėsaugos institucijos reaguoja“, – sakė advokatas.

Daugiau apie tai, kokiomis teisinėmis priemonėmis suvaldyti alkoholiką – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...