Lietuvoje

2015.11.09 17:12

Gydytojas: namų vaistinėlėje vaistai yra mažiausiai svarbūs

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.09 17:12

Namų vaistinėlę turėtų turėti visi, nes sunku nuspėti, kada gali ištikti koks sveikatos sutrikimas. Jos turinys priklauso nuo besinaudojančių ja amžiaus, rizikų, tačiau vaistinėlėje daugiausiai turėtų būti ne tablečių. Taip sako Valerijus Morozovas, Santariškių klinikų Šeimos centro gydytojas.

„Iš tiesų namų vaistinėlėje vaistai yra mažiausiai svarbūs. Šiandien visi nori tos stebuklingos tabletės, nuo kurios pasidarytų gera ir nieko nebereikėtų. Kuo mažiau vaistų vaistinėlėje turėsime, tuo mes jausimės saugesni ir nebus bereikalingo vaistų vartojimo. Pavyzdžiui, jaunam žmogui gali užtekti ir vaistų nuo skausmo“, – teigė V. Morozovas.

Jis pasakojo, kad teko interneto puslapiuose skaityti, jog namų vaistinėlėse turėtų būti ir raminamųjų. Tačiau gydytojas taip nemano. „Neturėtų būti ir antibiotikų, nes jie turi būti skiriami gydytojo tik konkrečiu atveju“, – pabrėžė specialistas.

„Labiausiai mums vaistinėlėje reikia to, ko reikia pirmai pagalbai. Pavyzdžiui, tvarsliava žaizdoms. (...) Taip pat labai svarbu turėti termometrą. Jei per savaitgalį nesikreipsite į gydytojus ir namie „numušite“ temperatūrą, tai tam, kad gydytojas galėtų įvertinti situaciją, jam reikėtų pasakyti, kokia buvo temperatūra ir kaip greitai ji nukrito“, – aiškino gydytojas.

Daugiau apie namų vaistinėlę – įraše.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23