Lietuvoje

2015.11.09 15:58

L. Graužinienė: Lietuvos patirtis gali būti labai naudinga Kosovui

LRT.lt2015.11.09 15:58

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, susitikusi su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Kosovo ministru pirmininku Isa Mustafa, pabrėžė mūsų valstybės norą palaikyti draugiškus dvišalius ryšius bei toliau plėtoti bendradarbiavimą stiprinant Kosovo valstybingumą ir dalyvavimą Europos Sąjungos integracijos procese.

„Lietuva pasirengusi dalintis patirtimi su Kosovu, tiek jam integruojantis į europines struktūras, tiek vykdant reformas šalies viduje. Atkūrusi nepriklausomybę, Lietuva pasiekė didelės pažangos, įgyvendindama institucines, ekonomines ir socialines reformas, todėl mūsų valstybės patirtis gali būti naudinga demokratijos keliu žengiančiai Kosovo respublikai“, – sakė parlamento vadovė.

Seimo pirmininkė pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinama Europos Sąjungos Dvynių programa. Kosove įgyvendinti jau trys šios programos projektai, tačiau, kaip buvo pažymėta susitikimo metu, kol kas yra labai daug galimybių bendradarbiauti ir šį potencialą būtina išnaudoti.

Per vizitą buvo pasikeista nuomonėmis dėl galimybių plėtoti abiejų šalių bendradarbiavimą įvairiose srityse, didelį dėmesį skiriant ekonominiams santykiams Taip pat aptarta reformų būtinybė, siekiant spartesnės Kosovo Respublikos eurointegracijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.