captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Baltraitienė siūlo naujai apibrėžti gyvūnų ženklinimo tvarką

Seimo narė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė mano, kad reikėtų skatinti visuomenę ženklinti gyvūnus augintinius mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre, tačiau šį procesą vykdyti laipsniškai.
G. Lukoševičiaus (BFL) nuotr.
G. Lukoševičiaus (BFL) nuotr.

Tokį pasiūlymą Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektui įregistravusi ministrė siūlo nustatyti privalomą ženklinimą ir registravimą, kada tai numatyta tarptautiniais teisės aktais arba veisiant ir tiekiant į rinką (arba kitaip perduodant) gyvūnus augintinius, taip pat jeigu asmuo laiko pavojingu pripažintą šunį.

V. Baltraitienė siūlo įteisinti, kad „katės, šunys ir šeškai, vežami už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų, ar gyvūnų augintinių veisėjo kitam laikytojui perduodamos katės, šunys, šeškai ir pavojingais pripažinti šunys privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre.“

„Pasiūlyme naujai apibrėžus gyvūnų augintinių registravimo tvarką nebus užkraunama finansinė našta šių gyvūnų augintinių laikytojams, išskyrus įstatyme nustatytus atvejus. Gyvūnų augintinių savininkai patys galės nuspręsti dėl gyvūno augintinio ženklinimo mikroschema ir registravimo gyvūnų augintinių registre“,– sako pasiūlymą įregistravusi V. Baltraitienė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...