Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.09 14:55

STT įtaria didelę vagystę iš IAE

DELFI.lt 2015.11.09 14:55

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaikė, o teismas 10 dienų leido suimti asmenį, kuris, kaip įtariama, bendrininkų grupėje apgaule užvaldė uždaromos Ignalinos atominės elektrinės didelės vertės turtą.

STT turi informacijos, kad šis asmuo kartu su kitais valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis sugalvojo, kaip neteisėtai pasipelnyti parduodant ne vieną milijoną eurų kainuojantį elektrinės turtą.

Šio nusikaltimo sumanytojai sąmoningai apgaule sumažino parduodamo turto kainą ir parengė tokias sąlygas aukcionui, kad jį galėtų laimėti tik vienintelis iš anksto numatytas dalyvis. Be to, STT pareigūnų duomenimis, buvo imtasi aktyvių priemonių sutrukdyti kitiems potencialiems dalyviams dalyvauti aukcione.

Tiriant šį nusikaltimą, įtarimai jau pareikšti 2 asmenims. Elektrinėje ir šių asmenų namuose atliktos kratos.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ignalinos atominės elektrinės vadovas Darius Janulevičius situacijos detalizuoti nenorėjo.

„Taip, iš tikrųjų tyrimas yra pradėtas, o iki tol, kol jis nebus baigtas, mes nuo komentarų susilaikome“, - DELFI kalbėjo jis.

Pasak jo, tyrimo metu galimai nusikaltimą padarė eilines pareigas einantys darbuotojai.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi