Lietuvoje

2020.06.22 12:09

Po anglų kalbos egzamino – abiturientų įspūdžiai: nuotolinis mokymas kojos nepakišo, stebino kai kurios temos

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.06.22 12:09

Birželio 22 d. prasidėjo mėnesiui dėl koronaviruso nukelta abiturientų egzaminų sesija. Pirmadienį dvyliktokai laikė anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį, kuri įprastai vykdavo per pavasario atostogas. Nors pastaruosius tris mėnesius mokiniai egzaminams ruošėsi kone savarankiškai, abiturientai tikino, kad pasiruošti anglų kalbos egzaminui nuotolinis mokymasis kojos nepakišo.

Pirmadienio rytą prie Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos mažomis grupelėmis būriavosi abiturientai, į mokyklą juos po keturis įleido kauke veidą prisidengusi prižiūrėtoja.

Tiesa, portalo LRT.lt pakalbinti dvyliktokai sakė, kad nors egzaminuotojai dėvėjo kaukes, egzamino dalyviams būtinos jos nebuvo – spręsti, dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones ar ne, jie galėjo patys. Kadangi egzaminas vyko žodžiu, kalbinti abiturientai sakė pasirinkę kaukių nedėvėti, mat jos būtų trukdžiusios.

Dėl tris mėnesius trukusio karantino abiturientai egzaminams ruošėsi vykstant nuotoliniam mokymui. Nors tokia patirtis – neįprasta, dvyliktokai tikino, jog sėkmingai pasiruošti anglų kalbos egzaminui susiklosčiusi situacija nesutrukdė.

„Prieš egzaminą išgėriau raminamųjų, kad smarkiai nesinervuočiau. Sekėsi gerai, užteko laiko pasiruošimui, viskas vyko sklandžiai ir vertinimo kabinete, nebuvo jokių trikdžių, pasimetimų“, – portalui LRT.lt sakė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė Dominyka.

Mergina tikino, jog egzamino užduotys nenustebino ir buvo tokios, kokių ir tikėtasi. „Kalbėjau apie žmonių skaičių Amerikos universitetuose, dialogo užduotyje teko kalbėti apie amerikietiškų ir britiškų filmų festivalį. Temų neišsigandau, atėjusi supratau, apie ką kalbėsiu, žinojau, ką noriu pasakyti ir ko geriau nesakyti. Manau, palyginus su ankstesniais metais, temos buvo tikrai geros“, – įspūdžiais dalijosi Dominyka.

Abiturientė atviravo, kad dėl tris mėnesius trukusio karantino buvo sunkiau, tačiau dėl to skųstis neketina. „Situacija, kai po karantino tenka ateiti ir rašyti egzaminus, nėra iš jaukiausių, bet taip jau yra ir dėl to nesiskundžiame“, – kalbėjo Dominyka. Jaudintis dėl stojimo į aukštąsias mokyklas jai nebereikės – Dominyka jau įstojo į filmų studijas Anglijoje, Richmondo unviersitete.

Su plačiomis šypsenomis po anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalies pasirodę Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientai Ieva ir Tomas portalui LRT.lt taip pat sakė, kad egzaminas praėjo sklandžiai ir buvo net malonus. „Užduotys nebuvo sunkios, o egzaminuotojai ir žmonės, kurie pasitiko, buvo labai malonūs. Jų šypsenos labai padrąsino ir leido jaustis komfortiškai“, – kalbėjo Ieva ir Tomas.

Abiturientė Ieva atkreipė dėmesį, kad karantinas turėjo įtakos pasiruošimui egzaminams, tačiau kol kas dar neaišku, kokios – geros ar blogos.

„Nuotolinis mokymas tikrai turėjo įtakos pasiruošimui, tik sunku pasakyti, ar tai buvo bloga, ar gera įtaka. Lietuvių kalbą geriau mokytis mokykloje, bet anglų kalbos egzaminui galima pasiruošti namie, tai nėra sudėtinga“, – kalbėjo Ieva. Kokią specialybę rinktis, Ieva su Tomu sakė galvos tik tada, kai sulauks egzaminų rezultatų.

Tos pačios gimnazijos mokinė Monika atviravo, kad nors anglų kalbą moka puikiai, jaudulys šiek tiek pakišo koją. „Mano tema buvo susijusi su dabartimi, kalbėjau apie skirtingas rases, imigrantus. Panašiomis temomis kalbėjome ir per pamokas, tad viskas pavyko gerai. Žinoma, šiek tiek kliudė jaudulys, porą sykių „užstrigau“, – pasakojo Monika.

Mergina sakė, kad anglų kalbos visą laiką mokėsi savarankiškai, tad pasiruošti egzaminui nebuvo sunku. „Manau, per karantiną egzaminui ruošiausi silpniau nei per pamokas, bet anglų kalba yra toks dalykas, kurį arba moki, arba ne. Aš šios kalbos visą gyvenimą mokiausi pati, žiūrėjau filmus, stengiausi skaityti angliškas knygas.

Manau, kad šiais laikais esi priverstas mokėti anglų kalbą, be jos šių dienų visuomenėje būtų sunku išsiversti“, – portalui LRT.lt sakė Monika. Po egzaminų mergina ketina niekur nestoti ir laisvus nuo mokslų metus praleisti keliaudama bei dirbdama. Užsidirbusi šiek tiek pinigų, kitąmet ji ketina stoti į aukštąją mokyklą.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientėms Dovilei ir Miglei anglų kalbos kalbėjimo temos pasirodė šiek tiek pasenusios. „Buvo įdomu, tik temos galėjo būti šiuolaikiškesnės. Pavyzdžiui, teko pagrįsti arba paneigti teiginius, kad vyrai yra geresni vairuotojai, kad moterys neturėtų dirbti kai kurių darbų. Tokie teiginiai mus nustebino ir pasirodė pasenę“, – įspūdžiais su LRT.lt dalijosi abiturientės.

Joms nuotolinis mokymas taip pat vyko sėkmingai, egzaminui merginos ruošėsi ir savarankiškai, pagal galimas egzamino temas kalbėdavo viena su kita. „Vyko internetinės pamokos, papildomai dar ir susiskambindavome tarpusavyje, kalbėdavome, tad buvo gera praktika“, – kalbėjo Dovilė ir Miglė.

Pasak jų, po anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalies apėmė dvejopi jausmai: aplankė palengvėjimas, tačiau iki galo atsikvėpti neleidžia kiti artėjantys egzaminai. „Beje, sugaišome daugiau laiko. Juk dabar jau būtume atostogavę“, – kalbėjo abiturientės.

Viena iš jų ketina stoti į Londone esantį Royal Holloway unversitetą studijuoti vadybos ir rinkodaros, kita mokinė ketina likti Lietuvoje ir studijuoti informatiką.

LRT TV naujienų tarnybos duomenimis, anglų k. egzaminą laikė per 18 tūkst. kandidatų.

Žinios. Anglų kalbos egzaminu prasideda brandos egzaminų sesija

Nors karantinas jau pasibaigęs, nustatytas didesnis atstumas tarp laikančiųjų egzaminą, patalpos aprūpintos dezinfekcinės priemonėmis, vykstant egzaminui rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, kaukes, respiratorius, mūvėti pirštines.

Norint gauti brandos atestatą, privaloma išlaikyti du egzaminus – privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinkto dalyko egzaminą arba parengti brandos darbą.

Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks po savaitės. Šiemet egzaminus laikys per 28 tūkst. kandidatų.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 dieną fizikos brandos egzaminu. Pakartotinė sesija vyks nuo liepos 22-osios iki rugpjūčio 4-osios.

Taip pat skaitykite

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5