Lietuvoje

2015.11.09 09:28

LRTK tapo sudėtinga išduoti leidimus televizijos ir radijo transliacijoms

BNS2015.11.09 09:28

Vyriausybei nepatvirtinus tvarkos, pagal kurią Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) privalo tikrinti, ar transliuotojai atitinka nacionalinio saugumo interesus, komisija šiuo metu negali išduoti leidimų ir licencijų.

Prievolė tikrinti, ar transliuotojų valdymo organai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, atsirado spalio 1-ąją įsigaliojus Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms.

„Įstatyme parašyta, kad komisija privalo neišduoti leidimų, jei yra įvairios išvardytos sąlygos. Papildoma sąlyga – turi būti patikrinti savininkai ar akcininkai, turi būti gauta išvada, ar jie nėra nusikalstamose struktūrose. Bet įstatyme įrašyta, kad išvadą turime gauti pagal nustatytą tvarką, o tos tvarkos nėra“, – BNS patvirtino LRTK komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Kaip sakė LRTK atstovai, prievolė tikrinti, ar transliuotojas nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, galioja visiems, net ir iš šalies biudžeto išlaikomam nacionaliniam transliuotojui. Būtent dėl šios priežasties šią savaitę komisija negalėjo išduoti leidimo LRT radijo programų „Opus“ ir „Klasika“ plėtrai – sprendimas atidėtas iki kito posėdžio. Tačiau problema ateityje esą neleis nagrinėti ir kitų transliuotojų prašymų.

„Įstatymas nenumato jokių išimčių, ar tai veikiantis transliuotojas, ar nacionalinis transliuotojas, neatsižvelgta ir į tai, kad tai ne nauja programa“, – BNS sakė LRTK administracijos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Iešmantaitė.

Tvarkoje, be kita ko, taip pat turėtų būti nustatyta, kurios specialiosios tarnybos teiktų išvadas dėl transliuotojų atitikimo nacionaliniam saugumui.

Anot LRTK vadovo, komisija liepos mėnesį kreipėsi į vyriausybės kanclerį, pakartotinai į vyriausybę bei į Seimo vadovybę kreiptasi prieš dvi savaites, tačiau kol kas atsakymo, kada išvados gali būti patvirtintos, LRTK nesulaukė.

E. Vaitekūno žiniomis, vyriausybė buvo įpareigojusi tvarką parengti Kultūros ir Ūkio ministerijas, tačiau taip pat negavo atsakymo.

„Tada vyriausybės teisės departamente buvo sušauktas pasitarimas, bandėme spręsti, buvo prieita išvados, kad reikia nedelsiant, per kelias dienas priimti tvarką. Bet štai, jau praėjo mėnuo“, – stebėjosi jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI