Lietuvoje

2015.11.09 11:55

Paaiškėjo, kada bus parskraidinti Šarm aš Šeiche likę poilsiautojai

ELTA2015.11.09 11:55

Egipto Šarm aš Šeiche likę poilsiautojai bus parskraidinti vėliausiai trečiadienį. Sekmadienio vakarą „Small Planet Airlines“ iš Šarm aš Šeicho į Vilnių parskraidino 178 keleivius.

„Small Planet Airlines“ Marketingo departamento direktoriaus Simono Bartkaus teigimu, rūpinantis keleiviais ir jų saugumu, kartu vyko ir „Small Planet Airlines“ saugumo darbuotojai, kurie prižiūrėjo prieš skrydį vykdomą keleivių ir bagažo patikrinimą. Taip pat orlaivį prižiūrėjo 4 papildomai pasamdyti saugos kompanijos darbuotojai, kurie kartu su „Small Planet Airlines“ specialistais stebėjo bagažines ir įėjimus į orlaivį. Papildomai buvo tikrinami ir visi į orlaivį patenkantys antžeminio aptarnavimo ir oro uosto darbuotojai. Vykdomų procedūrų metu nebuvo pastebėta aviacinio saugumo reikalavimus neatitinkančių procedūrų ar kitų pažeidimų.

„Small Planet Airlines“ bendrovės lėktuvai iš Vilniaus šį Egipto kurortą pasiekia iš Vakarų pusės – virš Sinajaus pusiasalio „Small Planet Airlines“ skrydžiai nevykdomi jau beveik metus.

Šarm aš Šeiche likę „Small Planet Airlines“ saugumo darbuotojai toliau stebės situaciją, papildomai užtikrins ir kitų skrydžių saugumą.

Lapkričio 6 d. Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomendavo Lietuvos piliečiams nevykti į Šarm aš Šeicho ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

Po penktadienį URM įvykusio pasitarimo su Valstybės saugumo departamento, Civilinės aviacijos administracijos, Turizmo departamento atstovais, kurio metu pasikeista ir įvertinta turima informacija apie saugumo situaciją Šarm aš Šeicho oro uoste ir galimas priemones Lietuvos piliečių saugumui užtikrinti, URM atnaujino rekomendacijas dėl Lietuvos piliečių kelionių.

Tyrėjai teigia esą 90 procentų tikri, kad garsas, likus kelioms sekundėms iki sudužimo, girdimas Egipte nukritusio Rusijos lėktuvo juodosios dėžės įraše, yra sukeltas sprogusios bombos, informuoja „Sky News“.

„Prietaisų parodymai ir juodosios dėžės įraše girdimo garso analizė rodo, kad tai buvo bomba“, – „Reuters“ sakė vienas iš Egipte esančios tyrėjų komandos narių.

JAV ir Britanija jau anksčiau yra pareiškusios, kad praėjusį šeštadienį aviakatastrofą tikriausiai sukėlė sprogstamasis užtaisas orlaivyje. „Islamo valstybė“ jau prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio.

Kaip AP pasakojo septyni pareigūnai, Egipto Šarm aš Šeicho kurorto oro uoste jau seniai gausu saugumo spragų: čia prastai veikia bagažo skenavimo įrenginiai, apieška prie įėjimų prie vartų vykdoma atmestinai, o pareigūnai yra linkę imti kyšius. Anot jų, mažus atlyginimus gaunantys oro uosto policininkai, dirbantys su rentgeno spindulių aparatais, vos už dešimtį eurų praleisdavo lagaminus, prikimštus ginklų ar narkotikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.