Lietuvoje

2020.06.20 09:18

Istorija pasisuko kitu kampu: laiptinėje naujagimį palikusi panevėžietė vaiką nori auginti pati

LRT.lt2020.06.20 09:18

Pirmadienio rytą Panevėžyje, daugiabučio laiptinėje, rastas paliktas kūdikis. Vėliau pareigūnai nustatė ir mažylio mamos tapatybę, o dabar istorija pasisuko kitu kampu – naujagimį palikusi moteris, panašu, panoro vaiką auginti pati.

Tuomet, naujienų portalo LRT.lt kalbintų specialistų teigimu, laiptinėje paliktas ką tik gimęs vos kelių valandų amžiaus berniukas, gimęs ne ligoninėje.

Pareigūnai netrukus nustatė ir naujagimio motinos tapatybę.

Paaiškėjo, kad tai 32 metų panevėžietė. Po kelių dienų moteris, regis, persigalvojo ir paliktą naujagimį nusprendė auginti pati.

Kaip rašo sekundė.lt, su ja dabar dirba visa komanda specialistų ir pagalbininkų.

32 metų panevėžietė vaiko teisių apsaugos specialistams išreiškė norą susigrąžinti ir pati auginti pamestą vaiką.

„Motinai pradėtos teikti intensyvios mobiliosios komandos paslaugos. Socialinis darbuotojas, psichologas ir specialistas, dirbantis su priklausomybę turinčiais asmenimis, po mėnesį truksiančio bendravimo su moterimi teiks rekomendacijas paskirtam atvejo vadybininkui. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kitų socialinių paslaugų jai teikimo“, – aiškino R. Karčiauskienė.

Vaikų teisių gynėjų kūdikiui duoto Vyčio vardo pakeisti motina nepageidavo.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad naujagimis paliktas šios savaitės pradžioje vienoje daugiabučio laiptinėje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistas Vytautas Riaubiškis pirmadienį LRT.lt patvirtino, kad laiptinėje rastas kūdikis buvo paguldytas ligoninės Akušerijos skyriuje, jam atlikti įvairūs tyrimai.

„Eilė tyrimų jau atlikta, dar nemažai tyrimų laukia, nes kūdikis apie pusę dienos buvo šildomas. Jis buvo atvežtas sušalęs ir jį reikėjo šildyti, kad pasiektų normalią temperatūrą“, – tuomet sakė V. Riaubiškis.

Iki kiek laipsnių buvo nukritusi ką tik atvežto kūdikio temperatūra, komunikacijos specialistas negalėjo patikslinti.

Ligoninės atstovo teigimu, kūdikio būklė, nors ir sunkoka, bet buvo stabili.

VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ teikia pagalbą moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, kūdikio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto, o taip pat moterims, kurios po gimdymo išgyvena depresiją.

Pagalbos galite kreiptis tel. 8 603 57912; pagalba@neplanuotasnestumas.lt; www.neplanuotasnestumas.lt

Populiariausi

Lagaminai

Lietuvoje

2020.09.18 19:18

Ministerija atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą: izoliacija privaloma iš Švedijos, Norvegijos paskelbtos izoliacijos išimtys nuvykus į Latviją

5
Algirdas Monkevičius

Lietuvoje

2020.09.18 15:03

Pedagogų atstovai apie ministro siūlymą mokyklų vadovams mokėti priemokas: tai mokytojų kiršinimas savivaldybių atstovas: ne visos ras tam pinigų, priemokas ragina mokėti iki metų pabaigos

11
Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.09.18 11:35

Skvernelio žinia Lukašenkos režimui dėl grasinimų uždaryti sienas: jei taip pasielgs, atsakymas bus adekvatus Premjeras: Lukašenka kabina makaronus Baltarusijos visuomenei apie menamus priešus; atnaujinta 12.04

8