Lietuvoje

2015.11.07 20:40

Kaune – pirmasis Lietuvoje kilnojamas darželis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.07 20:40

Vis daugiau jaunų šeimų keliantis gyventi į Kauno rajoną, apie pusę tūkstančio vaikų laukia eilėje į darželius. Trūkstant darželiuose vietų, Kauno rajono savivaldybė pastatė pirmąjį rajone modulinį – kilnojamąjį priestatą vaikų darželiui, o vieną darželį įkūrė Aleksandro Stulginskio universiteto studentų bendrabutyje. 

Modulinis vaikų darželis pastatytas Domeikavos darželio teritorijoje, o kitais metais planuojama suręsti ir antrą aukštą. Naujame priestate yra vaikų žaidimų kambarys, miegamasis, prausykla, tualetai – čia įsikūrė 17 vaikų. Savivaldybei toks priestatas kainavo 80 tūkstančių eurų.

Savivaldybės vadovai sako, kad tokie darželiai dar yra neįprasti, tačiau jie esą populiarūs Vokietijoje ir Skandinavijoje.

„Jis yra labai greitai pastatomas – per mėnesį sumontavo pamatus ir sukonstravo. Ypatingas jis tuo, kad tą modulinį darželį galima perkelti į kitą vietą: jei vienoje vietovėje nebebūtų vaikų, o kažkur kitur trūktų vietų darželyje, priestatas būtų išmontuojamas, nuvežamas ir pastatomas kitoje vietoje“, – pasakojo Domeikavos lopšelio-darželio vadovė Vidana Lenortavičienė.

Ieškodama vietų, Kauno rajono savivaldybė dar vieną darželį įrengė pirmame Aleksandro Stulginskio universiteto studentų bendrabučio aukšte. Čia veikia keturios papildomos Noreikiškų lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ grupės, kurias lanko apie 80 vaikų. Pasak daželio vadovės, į Kauno rajoną keliasi vis daugiau jaunų šeimų, todėl ir Noreikiškėse vietų darželiuose labai trūksta.

Kauno rajono meras skaičiuoja, kad dabar į darželius eilėje laukia apie pusę tūkstančio mažųjų rajono gyventojų – dar pernai jų buvo apie tūkstantį.

„Artimiausi mūsų planai – penkių grupių darželio statyba Garliavoje, panaudojant policijos nuovados patalpas. Taip pat suprojektuotas ir laukia eilės Mastaičių daugiafunkcinio centro projektas, kuriame irgi numatytas darželis, pradinė mokykla, sveikatingumo kompleksas“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajono savivaldybė remia ir privačius daželius lankančių vaikų šeimas – per mėnesį joms skiria maždaug po 73 eurus. Pasak valdininkų, šia parama pasinaudojo apie 160 tėvų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.