Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.09 11:54

L. Linkevičius: rekomendacija nevykti į Šarm aš Šeichą priimta konsultuojantis su sąjungininkais

BNS 2015.11.09 11:54

Lietuvos vyriausybė penktadienį nusprendė rekomenduoti piliečiams nevykti į Šarm aš Šeicho kurortą Egipte po konsultacijų su sąjungininkais, kurie gali turėti daugiau žvalgybinės informacijos, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, konkrečios informacijos apie grėsmę piliečiams šiuo metu nėra, bet dabartinė situacija neleidžia garantuoti visiško saugumo.

„Tikrai nenorime tirštinti spalvų ten, kur nereikia, ir mūsų rekomendacijos jokiu būdu nėra grindžiamos emocijomis. Jos remiasi analize, bendravimu su mūsų partneriais, sąjungininkais, kurie turi daugiau galimybių ir žvalgybinei informacijai“, – BNS penktadienį sakė ministras.

BNS perklaustas, ar Lietuva sprendimą priėmė gavusi žvalgybinės informacijos iš sąjungininkų, ministras atsakė: „Aš nedetalizuosiu priežasčių. Manome, kad išanalizavę turimą informaciją turėtume pasakyti, kad, pirma, neturime konkrečios informacijos apie galimą grėsmę savo piliečiams, bet, antra vertus, negalime teigti, kad situacija nesudaro prielaidų įvykti kokiems nors aktams. Negalime garantuoti, kad negali atsitikti kokių nors įvykių“.

Užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė rekomenduojanti nevykti oro transportu į Šarm aš Šeicho oro uostą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

Skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“ netrukus po to paskelbė nusprendusi nebeskraidinti keleivių į Šarm aš Šeichą. Apie nutraukiamus skrydžius taip pat paskelbė kelionių organizatoriai „Novaturas“ ir „Tez Tour“. Lietuvos turistus iš kurorto žadama parskraidinti iki trečiadienio.

Vakarai įtaria, kad praeitą savaitę iš Šarm aš Šeicho į Rusiją skridęs lėktuvas nukrito jame sprogus bombai. Iš pradžių skrydžius į kurortą nutraukė Vakarų šalys, penktadienį tokį sprendimą priėmė ir Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10