Lietuvoje

2020.06.16 20:30

Prieš karantino pabaigą – Skvernelio padėka ir kreipimasis į gyventojus: nesuteikime virusui Lietuvoje antrojo šanso

LRT.lt2020.06.16 20:30

Nuo trečiadienio Lietuvoje baigsis tris mėnesius trukęs karantino režimas. Išvakarėse premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į tautiečius, dėkodamas už supratingumą, kantrybę ir vienybę kovoje su koronaviruso pandemija.

„Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam Lietuvos žmogui už supratingumą, atsakingumą, kantrybę ir pilietiškumą. Jūsų visų dėka mes išsaugojome šimtus gyvybių ir išvengėme daugelio sunkių susirgimų. Tai – Lietuvos pergalė. Žmogiškumo pergalė“, – savo kalboje sakė S. Skvernelis.

Premjeras primena, kad nors nuo trečiadienio karantinas nutraukiamas, tačiau atsipalaiduoti pernelyg nereikėtų – šalyje išliks paskelbta valstybės lygio ekstremalioji padėtis, kad visos žinybos galėtų žaibiškai reaguoti, jeigu virusas smogtų dar kartą.

Savo kalboje S. Skvernelis dėkojo visiems, kuriems teko tiesiogiai ar netiesiogiai susidurti su koronaviruso pandemijos iššūkiu. Premjero teigimu, kiekvienas jų nudirbo milžinišką darbą, o jų pastangos vertos didžiausios pagarbos.

„Vyriausybės vardu nuoširdžiai dėkoju mūsų medicinos įstaigų darbuotojams, pareigūnams, vaistininkams, kasininkams, vairuotojams, ryšių sektoriaus atstovams, socialiniams darbuotojams, verslininkams bei savanoriams. Visiems, kurie užtikrino, kad nepritrūktų būtiniausių prekių ir paslaugų. Jūsų indėlis į kovą su virusu yra neįkainojamas. Milžiniškas ačiū mūsų visuomenininkams, atėjusiems į pagalbą valstybei tada, kai jai to labiausiai reikėjo. Budėjote pagalbos linijose, rūpinotės pažeidžiamiausiais, organizavote apsaugos priemonių įsigijimus ir logistiką – tai didelės pagarbos ir padėkos verti veiksmai“, – kalboje dėkojo S. Skvernelis.

Nors pirmąją bangą Lietuva atlaikė, tačiau šaliai teko kitas iššūkis – susvyravusi šalies ekonomika, o kai kam ir visiškai sustabdyta veikla.

Premjeras teigia – Vyriausybė deda pastangas, kad kiekvienas ekonominį nestabilumą išgyventų kuo lengviau, tačiau S. Skvernelis priduria – šiuo metu Lietuva yra ne sprinte, o maratone.

Premjero tikinimu, pirmas mūšis su koronaviruso protrūkiu – laimėtas, tačiau visas karas su pandemija – dar ne.

„Brangūs Lietuvos žmonės, nors mūšyje pasirodėme sėkmingai, karas su pandemija dar nelaimėtas. Visame pasaulyje milijonai žmonių dar serga šia virusine liga. Miršta šimtai tūkstančių. Vakcinos ir veiksmingų gydymo priemonių vis dar nėra. Tačiau šiandien tiek Lietuvoje, tiek mūsų regione pasiruošimas – jau visai kitokio lygmens. Visgi geriausia mūsų visų apsauga – kiekvieno Lietuvos gyventojo sąmoningumas. Gyvename naujoje realybėje, kurioje turime išlikti budrūs dėl savęs ir dėl kitų. Pasverkime rizikas prieš keliaudami ar dalyvaudami didesniuose susibūrimuose. Išlaikykime įgytus apsaugos priemonių dėvėjimo, dezinfekcijos ir higienos įpročius. Izoliuokimės, jeigu įtariame, kad esame užsikrėtę“, – neatsipalaiduoti tautiečius ragina premjeras.

Kreipimosi pabaigoje Vyriausybės vadovas linki gyventojams priminė, jog tik atsakinga elgsena „nesuteiks virusui antrojo šanso Lietuvoje“.

„Koronaviruso grėsmė suartino mūsų Tautą. Šis ryšys tebūna tvarus, tegul padeda mums galutinai nugalėti virusą bei išsigydyti visas jo paliktas žaizdas. Linkiu jums visiems gražios ir saugios vasaros. Išlikime atsakingi ir nesuteikime virusui Lietuvoje antrojo šanso“, – tokiais žodžiai kalbą užbaigė S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt