Lietuvoje

2015.11.06 16:11

Ministras: dislokuota amerikiečių technika – kol kas tik pratyboms

ELTA 2015.11.06 16:11

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigia, kad nuo gruodžio Lietuvoje iš anksto dislokuojama JAV karinė technika kol kas bus naudojama tik amerikiečių karių pratyboms, tačiau užsiminė, kad „iš principo“ galėtų būti panaudota ir gynybai karinio konflikto atveju.

Ministras kol kas negalėjo pasakyti, kiek ir kokios technikos bus dislokuota Lietuvoje, bet teigė, kad čia turėtų likti didžioji dalis šiuo metu amerikiečių naudojamos įrangos. Spalio pabaigoje į Lietuvą atvykusi nauja besirotuojančių JAV karių pamaina su savimi atsigabeno apie 70 karinės technikos vienetų, tarp jų – tankų „Abrams“ ir šarvuočių „Stryker“.

„Ta technika bus naudojama JAV karių“, – žurnalistams sakė J. Olekas.

Anot J. Oleko, išankstinis dislokavimas visų pirma turėtų būti vertinamas kaip atgrasymo ir papildomo saugumo veiksnys, tačiau paklaustas, ar technika galėtų būti panaudota karinio konflikto atveju, ministras neatmetė tokios galimybės.

„Iš principo taip, ji galėtų būti naudojama, nes kiekvienas karys, kuris yra ir kuris turi techniką, tą techniką gali naudoti“, – kalbėjo ministras.

JAV nori Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje iš anksto dislokuoti 250 tankų, kovinių pėstininkų mašinų „Bradley“ ir artilerijos vienetų, kurių turėtų užtekti maždaug 5 tūkst. karių. Lietuvoje norima laikyti technikos, kurios užtektų kuopos dydžio vienetui (150 karių). Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje laikomos technikos turėtų užtekti brigadai (750 karių).