Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.06 14:21

V. Uspaskichas apeliacinės instancijos teisme nesakys baigiamosios kalbos

ELTA 2015.11.06 14:21

Europarlamentaras Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas penktadienį ketvirtą kartą neatvyko į Lietuvos apeliacinio teismo posėdį vadinamosios juodosios buhalterijos byloje ir teismui pareiškė atsisakąs sakyti savo baigiamąją kalbą.

Posėdžio pradžioje teisėja Violeta Ražinskaitė paskelbė, kad spalio pabaigoje buvo gautas V. Uspaskicho prašymas, kuriame nurodyta, kad jis, kaip Europos Parlamento narys, yra paskirtas į EP delegaciją į Tadžikistaną, todėl negali dalyvauti lapkričio 6 dienos posėdyje.

Teisėja V. Ražinskaitė taip pat pranešė, kad gautas V. Uspaskicho pareiškimas, kuriame jis nurodė atsisakąs sakyti savo baigiamąją kalbą, nurodė, kad jį gina profesionalūs advokatai – Algirdas Miškinis, Vytautas Sviderskis ir valstybės paskirta gynėja Leonora Vasiliauskienė.

„Pareiškiu, kad atsisakau savo teisės sakyti baigiamąją kalbą“, – V. Uspaskichą citavo teisėja.

Toliau penktadienio posėdyje numatoma klausyti proceso dalyvių atsikirtimų.

V. Uspaskichas nepasirodė ir posėdyje prieš kelias savaites, spalio 16 d. Tuomet jis savo neatvykimą motyvavo studijomis užsienio aukštojoje mokykloje. V. Uspaskichui yra skirtas per 140 tūkst. eurų piniginis užstatas, jo dalyvavimas apeliacinės instancijos teisme neprivalomas.

ELTA primena, kad Darbo partijos įkūrėjas ir neformalus lyderis V. Uspaskichas pernai žemesnės instancijos – Vilniaus apygardos teismo – sprendimu pripažintas kaltu, sukčiaujant ir apgaulingai vykdant partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

Parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų pasiųsta trejiems metams, jos byla šiuo metu yra atskirta. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą Darbo partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji, kaip juridinis asmuo, baigėsi įvykdžius reorganizaciją.

V. Uspaskichas ir jo įkurta Darbo partija teisiami už tai, kad nuslėpė 24 mln. litų pajamų, 23 mln. litų išlaidų ir nesumokėjo valstybei 4 mln. litų mokesčių.

Prokuroras siūlo Apeliaciniam teismui bausmes ir nuteisti Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą šešerių metų laisvės atėmimo bausme, parlamentarui V. Gapšiui skirti pusantrų metų bausmę jos vykdymą atidedant dvejiems metams, M. Liutkevičienei – vienų metų bausmę, vykdymą atidedant dvejiems metams

Darbo partijai siūloma skirti apie 376 tūkst. eurų baudą.

Kaltinamieji prašo juos išteisinti ir teigia, kad tai – politinė byla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi