Lietuvoje

2020.06.16 11:31

Puteikis, Juozaitis ir Gorodeckis sutelkia pajėgas – rinkimus šturmuos bendru sąrašu

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.06.16 11:31

Trys politinės partijos, vadovaujamos Naglio Puteikio, Arvydo Juozaičio ir Sakalo Gorodeckio, pranešė rinkimuose dalyvausiančios vienu sąrašu.

Trijų politinių partijų – Centro partijos „Gerovės Lietuva“, Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai pirmininkas ir Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos – pirmininkai antradienį pranešė, kad rinkimams jungiasi į bendrą sąrašą.

Pirmą vietą partijų sąraše užims A. Juozaitis, o dėl kitų vietų, kaip sakė Naglis Puteikis, bus sprendžiama. A. Juozaitis teigė, kad sąrašui geras pasiekimas būtų 20 ar bent 15 mandatų, nors anksčiau yra sakęs, kad reikėtų 30-ies mandatų, kad Seimas atsikvošėtų.

„Mes esame nepavydėtinoje padėtyje šiuo metu, dar tokio atvejo nėra buvę per 30 mūsų laisvės metų ir, apskritai, ar šimtmetis galėjo įsivaizduoti tokią padėtį – valdžia dabar turi visas praviras duris, langus ir gali kalbėti, aiškinti apie savo darbus, o ar Lietuva juos girdi, kaip juos patiria – jūs patys matote ir patiriate“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Juozaitis.

Anot jo, opozicija Seime yra praktiškai sunaikinta, o neapsiprendę už ką balsuoti žmonės nežino ką daryti. A. Juozaitis sakė, kad į bendrą sąrašą besijungiančios partijos turi karštas širdis, daug energijos ir nemenką surpatimą apie Lietuvą, patirtį.

A. Juozaitis kalbėjo, kad kartu su jau minėtomis trijomis partijomis bendradarbiauja ir Lietuvos sąrašas bei Jaunoji Lietuva. Partijos sutarė ne tik dėl bendro sąrašo, bet ir bendros frakcijos kūrimo, jei būtų išrinkti į Seimą spalį vyksiančiuose rinkimuose.

„Mes sakome: teisingumas yra tapęs turtingųjų ir galingųjų preke, iš žmonių atimama vis daugiau konstitucinių teisių, oraus gyvenimo viltis menkėja. Seimas atidavė suverenia tautos valdžią neskaidrioms interesų grupėms, dažnai veikiančioms prieš valstybę ir tautą. Seimu pasitiki mažiau nei penktadalis Lietuvos gyventojų“, – deklaracijos tekstą skaitė A. Juozaitis, taip pat kalbėdamas, kad šalyje nemažėja skurdas, o tautiškumas stumiamas iš viešosios erdvės.

Jis pabrėžė, kad yra buriamasi „skurdinamos daugumos labui“. S. Gorodeckis kalbėjo, kad besijungiančias į sąrašą partijas vienija rūpestis Lietuvos suverenumu, pagrindinėmis vertybėmis.

Vienmandatėje rems „valstiečiai“

Birželio pradžioje posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba nutarė, kad Danės rinkimų apygardoje jie savo kandidato nekels, o rems „valstiečių“ frakcijoje su pertraukomis dirbantį N. Puteikį. Tiesa, kol kas LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis apie paramą kitiems bendru sąrašu einančių partijų lyderiams nekalba.

„Yra susitarimas su N. Puteikiu dėl to, kad mes nekelsime prieš jį kandidato ir jis bus mūsų bendras kandidatas. Daugiau jokių susitarimų ir ketinimų nėra“, – žurnalistams antradienį Seime sakė R. Karbauskis. N. Puteikis kalbėjo, kad LVŽS jam nesiūlė būtų jų sąraše.

Teisingumo ministerijos duomenimis, Kartų solidarumo sąjunga-santalka Lietuvai vienija apie 3,2 tūkst. narių, Centro partijai „Gerovės Lietuva“ priklauso beveik 4 tūkst. narių, o Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos skaičuojama apie 3,3 tūkst. narių.

N. Puteikis sakė, kad rinkimams bus panaudojama Centro partijos gauta nedidelė valstybės dotacija, o paskolų partija imti negali. A. Juozaitis kalbėjo, kad rinkimuose sieks dalyvauti iš paprastų žmonių aukojamų mažų sumų, o ne iš korporacijų paramos.

Tam, kad partija patektų į Seimą, ji turi surinkti 5 proc. rinkėjų balsų, tačiau koaliciniam sąrašui kartelė aukštesnė – toks sąrašas turi surinkti 7 proc. rinkėjų balsų.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13