captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Laiconienė: socialiniai darbuotojai yra palikti likimo valiai

Socialinių darbuotojų asociacija pareiškė, kad būtina daugiau dėmesio atkreipti į socialinių darbuotojų saugumą ir jų patiriamą fizinį smurtą.
K. Čachovskio (DELFI.lt) nuotr.
K. Čachovskio (DELFI.lt) nuotr.

Pasak organizacijos prezidentės Rasos Laiconienės, įvykiai Kražiuose parodė, kad socialiniai darbuotojai yra palikti likimo valiai.

Jos teigimu, socialiniai darbuotojai patiria ne tik psichologinį, bet ir fizinį smurtą, o to išvengti sunku, nes darbuotojų nepakanka, kad į rizikingų šeimų namus jie galėtų eiti ne po vieną.

„Psichologines grėsmes socialiniams darbuotojams labiausiai padėtų spręsti mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai, kurie padėtų išvengti darbuotojų perdegimo sindromo. Banalu, tačiau tai susiję su pinigais. O kalbant apie fizines grėsmes, tikrai pasitaiko, kad socialinis darbuotojas yra pastumiamas, sumušamas. Tiesiog nėra reglamentuota, kaip būtų galima naudoti fizines apsigynimo priemones dėl finansavimo trūkumo ir dėl socialinių darbuotojų normatyvų nenustatymo. Nėra galimybės, kad į socialinės rizikos šeimas būtų galima nukreipti du socialinius darbuotojus“, – teigia Socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė R. Laiconienė.

Penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai uždegė žvakutes ir tylos minute pagerbė Kražiuose tragiškai žuvusią socialinę darbuotoją.

„Tokie tragiški įvykiai – sunkiai protu suvokiami ir paliečiantys daugelio širdis. Siunčiame savo maldas ir linkime stiprybės žuvusiosios artimiesiems“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Prie Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos inicijuoto pagerbimo taip pat jungėsi kitos valdžios institucijos, socialinių paslaugų įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, socialinius darbuotojus ruošiančios aukštosios mokyklos.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...