Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.13 11:17

Prezidentė apie L. Linkevičių: valstybės vardu daryti pareiškimus gali tiktai tautos renkami pareigūnai

ELTA 2013.02.13 11:17

Skiriami valstybės pareigūnai neturėtų valstybės vardu daryti pareiškimų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sukritikavusi užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl atsiprašymo Lenkijai.

Skiriami valstybės pareigūnai neturėtų valstybės vardu daryti pareiškimų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sukritikavusi užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl atsiprašymo Lenkijai.

„Valstybės vardu daryti pareiškimus gali tiktai tautos renkami pareigūnai, o ne skiriami“, – trečiadienį žurnalistams sakė šalies vadovė, besilankanti Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje, klausiama, kaip vertina L. Linkevičiaus pareiškimą.

Praėjusią savaitę į Lenkiją atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius interviu laikraščiui „Rzeczpospolita“ atsiprašė už savo kolegas, kurie prieš beveik trejus metus per paskutinį Prezidento Lecho Kaczynskio vizitą nepritarė kompromisiniam lenkų mažumos atžvilgiu įstatymui dėl pavardžių rašymo, primena ELTA.

Komentuodamas tuometį Lietuvos Seimo sprendimą dėl pavardžių rašymo, L. Linkevičius pareiškė, jog „tai – didelė gėda“.

„Prezidentas L. Kaczynskis buvo didelis Lietuvos draugas. Nemalonu, kad tai atsitiko per jo vizitą. Aš tada nebuvau deputatas, bet norėčiau už tai atsiprašyti. Tas balsavimas parodė, kokios sudėtingos šios problemos“, – sakė ministras.

Anot L. Linkevičiaus, reikalingos derybos, reikalingas abipusis pasitikėjimas.

Iš Lenkijos grįžęs užsienio reikalų ministras L. Linkevičius mano, jog šio darbo vizito metu buvo nuspaustas Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių „perkrovimo“ mygtukas. Savo atsiprašymą dėl 2010-aisiais Seimo nepatvirtinto įstatymo, pagal kurį būtų leista asmenvardžius rašyti originalo kalbos rašmenimis, diplomatijos vadovas laiko mandagumo gestu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi