Lietuvoje

2015.11.06 09:54

A. Butkevičius: palaikome Kijevo pastangas vykdyti reformas

LRT.lt2015.11.06 09:54

Ketvirtadienį Latvijos sostinėje Rygoje vyko trijų Baltijos šalių ir Ukrainos ministrų pirmininkų susitikimas. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – atkreipti Europos ir visų Vakarų pasaulio šalių dėmesį į tebesitęsiantį konfliktą Rytų Ukrainoje, aptarti Minsko susitarimų įgyvendino eigą, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

„Rusijai turi būti priminta apie Minsko susitarimo įsipareigojimus. Jeigu Minsko susitarimas nebus tinkamai įgyvendintas iki šių metų pabaigos, sankcijos turėtų būti automatiškai pratęstos,“ – kalbėdamas apie Ukrainos konfliktą pažymėjo vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas teigia, kad Baltijos šalių vieningas balsas yra reikšmingas Europos Sąjungoje, todėl tikisi visų trijų valstybių paramos. Jis priminė, jog labai svarbu, kad Rusija įgyvendintų Minsko sutarties punktus iki galo, atitrauktų karines pajėgas ir perduotų Ukrainai rytinės sienos kontrolę.

Pokalbio metu Lietuvos Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, kad vietos valdžios rinkimai Ukrainoje vyko skaidriai, laisvai ir demokratiškai. Tai yra svarbus žingsnis siekiant stiprinti demokratiją šalyje.

Taip pat A. Butkevičius teigia, kad Lietuva palaiko Kijevo pastangas vykdyti reformas svarbiausiose srityse.

„Mes raginame visas politines partijas Ukrainoje konsoliduoti savo jėgas įgyvendinant šaliai reikalingas reformas. Esame pasirengę ir toliau teikti savo paramą Ukrainai padedant įgyvendinti šias reformas“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Susitikimo metu taip pat aptarta Ukrainos pažanga siekiant bevizio režimo su Europos Sąjunga (ES) bei ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties Visaapimančios ir gilios laisvosios prekybos dalies įgyvendinimo klausimai.

„Labai svarbu iki metų pabaigos įgyvendinti Vizų liberalizavimo veiksmų planą. Tikimės teigiamo Europos Komisijos sprendimo dėl Ukrainos bevizio režimo su ES gruodžio mėnesį“, – teigė A. Butkevičius.

„Mes laikomės tvirtos pozicijos dėl Visaapimančios ir gilios laisvosios prekybos asociacijos sutarties. Negali būti jokių atidėliojimų, persvarstymų ar bet kokių teisiškai įpareigojančių trišalių susitarimų“, – sakė Lietuvos premjeras.